Zamknij
REKLAMA

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki

07:29, 03.10.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Janusz Kosmalski podczas wręczania legitymacji nowym słuchaczom.

2 października 2017 roku odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie.

Gości oraz słuchaczy powitał Robert Palka, następnie głos zabrała prezes UTW – Urszula Urbaniak oraz proboszcz ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, który wygłosił pierwszy w tym roku wykład "Szanse i zagrożenia uzdrowiska termalnego". Podczas wystąpienia burmistrz zachęcał słuchaczy także do udziału w organizowanych przez Szkołę Podstawową w Uniejowie Rodzinnych Warsztatów Kulinarnych oraz głosowania na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. W ramach tego konkursu można głosować m.in. na projekty, które dotyczą mieszkańców naszej gminy: SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI oraz MUNDIALITO. Głosować można na stronie lodzkie.pl
Na zdj. nowi słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniejowie.

W roku akademickim 2017/2018 w zajęciach uniwersytetu udział weźmie 192 słuchaczy, w tym 33 mężczyzn i 23 małżeństwa. Podczas uroczystości legitymacje odebrało 29 nowych słuchaczy.
Wśród zajęć jakie przewidziano dla studentów są w tym roku lekcje języka angielskiego i niemieckiego, zajęcia komputerowe, aerobic, szachy, nordic walking. Organizowane będą także zajęcia na basenie, dyskusyjny klub filmowy, grupa teatralna oraz sekcja plastyczna. Poza szeregiem zajęć organizowanych przez UTW na słuchaczy czekają także zniżki na zabiegi kosmetyczne i kąpiele w Geotermii Uniejów.
Warto dodać, że uniejowski uniwersytet będzie obchodził wkrótce jubileusz 5-lecia.

[WIDEO]36[/WIDEO]


 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone