Zamknij
REKLAMA

Uniejów chce przejąć drogi powiatowe, jest odpowiedź starostwa.

07:01, 02.01.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Jedną z ulic, którą chce przejąć od powiatu gmina jest ulica Kilińskiego.

Jak już pisaliśmy, 4 grudnia 2017 roku burmistrz Józef Kaczmarek wystąpił z pismem do Starostwa Powiatowego w Poddębicach, w którym wskazano, że gmina jest zainteresowana przejęciem drogi powiatowej zlokalizowanej w Wieleninie oraz pięciu ulic powiatowych w Uniejowie. Znana jest już pierwsza decyzja Zarządu Powiatu w Poddębicach, który odpowiedział na propozycję Uniejowa.

[ZT]1180[/ZT]

W odpowiedzi na propozycję Gminy Uniejów, by ta przejęła od starostwa drogę powiatową w Wieleninie i 5. ulic w mieście, tj. ul. Rynek, Kilińskiego, Przechodnia, Orzechowa i Turecka, Zarząd Powiatu w Poddębicach zaakceptował takie rozwiązanie. W swoim piśmie do burmistrza Uniejowa proponuje także rozważenie przejęcia od powiatu drogi Nr 2526E Wielenin-Zaborów, która leży już na granicy powiatu poddębickiego, oraz ulic Bp. Owczarka, Targowej oraz Krótkiej. Według starostwa ulice tworzą spójny układ komunikacyjny i łączą się bezpośrednio z ulicami, które gmina chciałaby przejąć. W Urzędzie Miasta w Uniejowie z satysfakcją przyjęto decyzję powiatu o chęci przekazania na rzecz Gminy wskazanych pięciu ulic powiatowych i drogi w Wieleninie, która ma duże znaczenie dla dalszego rozwoju firmy K-Flex, planującej kolejną rozbudowę swojego zakładu. Jeśli chodzi o złożoną przez starostwo propozycję przejęcia kolejnych dróg i ulic, Uniejów jest gotowy przejąć również ulicę Krótką. Przejęcie ulic Bp. Owczarka i Targowej możliwe byłoby jedynie w przypadku wsparcia finansowego od powiatu kwotą 500 tysięcy złotych. Podobnie jest z propozycją przejęcia drogi Nr 2526E Wielenin-Zaborów-granica gm. Uniejów, którą Uniejów również byłby gotów przejąć, jednak ze względu na rodzaj istniejącej nawierzchni i długość odcinka, wiązałoby się to z bardzo dużymi nakładami finansowymi, na co gmina oczekiwałaby pomocy finansowej Poddębic w wysokości 500 tysięcy złotych.
Ostateczne decyzje Gminy Uniejów i Starostwa Powiatowego w Poddębicach w sprawie przekazania dróg i ulic zapadną zapewne już wkrótce. Szybkie działania w tej sprawie pozwoliłyby na zabezpieczenie środków finansowych w budżetach samorządów na ewentualne inwestycje drogowe.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone