REKLAMA

Pobiegnij dla Benedykta. Fundacja przekaże pieniądze

08:19, 13.02.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

4 marca 2018 roku w Łodzi podczas Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” odbędzie się akcja charytatywna „biegnę dla Benedykta” organizowana przez Fundację PKO Banku Polskiego. Do udziału w niej zapraszamy wszystkich startujących w zawodach na dystansie 5 km. Każdy uczestnik, który przypnie do koszulki kartkę „Biegnę dla Benedykta” pomoże 12-letniemu chłopcu choremu na dystrofię Duchenna.

Benedykt praktycznie przestał chodzić, wymaga też ciągłej rehabilitacji i opieki wielu specjalistów. Obecnie chłopiec porusza się na wózku, a choroba postępuje błyskawicznie.

Ten bieg to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją formę, a jednocześnie pomóc osobie potrzebującej. Świadomość, że przez nasz wysiłek możemy kogoś wesprzeć jest na pewno bardzo motywująca. Zachęcamy wszystkich zawodników do włączenia się do akcji dla Benedykta. Dzięki temu nasza Fundacja przekaże na leczenie i rehabilitację chłopca kwotę 10 000 zł – informuje Jarosław Klonowski, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Uniejowie, wolontariusz akcji.

Aby dołączyć do inicjatywy, należy zapisać się na stronie organizatora http://lksfans.pl/bieg-tropem-wilczym-2017/ lub osobiście w dniu biegu oraz odebrać kartkę „biegnę dla Benedykta” u przedstawicieli Fundacji PKO Banku Polskiego.

W ubiegłym roku w podobnej akcji podczas Biegu Tropem Wilczym w Uniejowie aż 120 osób pobiegło dla Julka. Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła leczenie młodego uniejowianina.
Informacje o akcji dla Benedykta można śledzić na funpage wydarzenia pod adresem https://www.facebook.com/events/1518558274909486/

Benedykt Cichomski to mieszkaniec miejscowości Góry w gminie Uniejów, uczeń 6. klasy Szkoły Podstawowej w Wilamowie, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a, nieuleczalną chorobę genetyczną powodująca zanik mięśni. Niestety choroba chłopca postępuje szybko, w 2015 roku mógł jeszcze samodzielnie się poruszać, na początku ubiegłego roku tylko przy pomocy balkonika, natomiast dzisiaj już na wózku inwalidzkim.

8 grudnia 2017 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Uniejowie odbył się Charytatywny Fitness Maraton, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację chłopca. Dzięki ofiarności wszystkich, którzy wzięli udział w wydarzeniu udało się wtedy zgromadzić 6000 zł.

[ZT]1177[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone | 2018