Zamknij
REKLAMA

Kto przyjeżdża do uniejowskiego sanatorium

09:00, 09.08.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Uzdrowisko Uniejów Park to powstały w 2011 roku, jedyny jak dotąd obiekt sanatoryjny i uzdrowiskowy w Uniejowie. Od tego czasu ośrodek zdobył renomę jako specjalizujący się w rehabilitacji, jednak odwiedzają go nie tylko goście kierowani przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale także kuracjusze, którzy chcą wypocząć i zadbać o swoje zdrowie.

Obecnie Uzdrowisko Uniejów Park  zatrudnia 56 osób, z czego dużą część stanowi wykwalifikowany personel medyczny. Rocznie rehabilituje się tutaj około dwóch tysięcy pacjentów, z czego ponad tysiąc jest kierowanych przez ZUS, około 236 z NFZ, resztę stanowią goście, którzy sami płacą za swój pobyt i zabiegi. Do dyspozycji gości jest 109 łóżek, z czego 75 jest zarezerwowanych dla turnusów finansowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uniejowskie Uzdrowisko posiada również własną linię kosmetyków ”Uzdrowisko Uniejów Park”, w której znajdują się kremy, szampon i balsam do ciała.

O tym, jakim gościom pomaga się w Uzdrowisku rozmawiamy z Pawłem Czarneckim – kierownikiem Uzdrowiska Uniejów Park, który zarządza ośrodkiem od stycznia 2013 roku.

Jesteście Państwo aktualnie jedynym ośrodkiem leczniczym, popularnie nazywanym sanatorium, który działa w uzdrowisku termalnym Uniejów. W czym się Państwo specjalizujecie?

Jesteśmy jedynym obiektem sanatoryjnym na terenie województwa łódzkiego i jedynym w uzdrowisku termalnym w Polsce.  Nad pacjentami w naszym ośrodku czuwa cały sztab specjalistów. Mamy lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, ortopedów, internistę, balneoklimatologa - który opiekuje się pacjentami z NFZ, dietetyka oraz cały sztab fizjoterapeutów i pielęgniarek. Od 2013 roku specjalizujemy się w rehabilitacji schorzeń narządu ruchu.

Do Państwa uzdrowiska przyjeżdżają pacjenci z całej Polski, którzy są tutaj kierowani przez ZUS. Dla kuracjuszy z jakimi schorzeniami najczęściej organizowane są turnusy?

Naszymi pacjentami są trzy grupy gości. Pierwsza to goście z ZUS, którzy przyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne w ramach prewencji rentowej. Są to ludzie czynni zawodowo, którzy ulegli różnego rodzaju wypadkom, są po operacjach, ale także osoby będące na rentach lub świadczeniach rehabilitacyjnych bądź takie, które pracują i przyjeżdżają na 24-dniowy turnus, żeby podreperować swoje zdrowie.

Drugą grupą są pacjenci, którzy przyjeżdżają na lecznictwo uzdrowiskowe i są kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia. To tak popularnie nazywane „sanatoria” trwające 21 dni.

Trzecią grupą gości, którzy przybywają do nas po zdrowie są pacjenci, którzy przyjeżdżają na turnusy pełnopłatne. Takie pobyty zaczynają się w naszym uzdrowisku już od tygodnia.  Tygodniowe pakiety są przygotowane pod kątem relaksu i wypoczynku. Tacy goście często przyjeżdżają do naszego uzdrowiska, żeby naładować baterie. Pakiety rehabilitacyjne zaczynają się od dwóch tygodni. Przyjeżdżają do nas głównie osoby z całej Polski, ale mamy też stałych klientów, którzy przyjeżdżają na turnusy z Niemiec. Pacjenci z NFZ przyjeżdżają z 6 województw.

W Instytucie realizowaliście   polsko – szwajcarski projekt "Wdrażanie zasad racjonalnego stylu życia wśród osób z nadwagą i otyłością w systemie ochrony zdrowia w Polsce". Na czym polega ten projekt i jak udało się go wprowadzić w Uniejowie?

Tak, był to projekt, który realizowaliśmy w 2013 roku ze środków szwajcarskich. Brali w nim udział mieszkańcy gminy Uniejów oraz powiatu poddębickiego. Współpracowaliśmy przy tym projekcie z Instytutem Żywienia i Żywności z Warszawy. Dzięki uprzejmości burmistrza Uniejowa ten program został przedłużony o kolejne 12 tygodni.  Również początkiem roku 2017 kontynuowaliśmy program w ramach organizacji Grup Wsparcia dla byłych pacjentów projekt "Wdrażanie zasad racjonalnego stylu życia wśród osób z nadwagą i otyłością w systemie ochrony zdrowia w Polsce redukcji masy ciała.

Czy w Waszym ośrodku woda geotermalna również jest wykorzystywana do  zabiegów i terapii?

Tak, bardzo wiele zabiegów rehabilitacyjnych jest wykonywanych z wykorzystaniem uniejowskiej wody. To, co przyciąga naszych gości i sprawia, że wracają, to jest właśnie wykorzystanie w rehabilitacji i zabiegach wody geotermalnej. Stosujemy ją do kąpieli, natrysków, zabiegów wirowych oraz inhalacji. Nasi goście podkreślają również, że miejsce w jakim położony jest nasz obiekt, czyli na terenie 35-hektarowego parku, w sąsiedztwie zamku oraz spokój to niewątpliwe walory naszej oferty.

Waszymi gośćmi są głównie osoby z zewnątrz, które przyjeżdżają do Uniejowa. Czy macie jakieś specjalne oferty dla mieszkańców? Czy udaje się ściągnąć osoby z okolicy?

Od dwóch lat realizowaliśmy projekt finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W 2015 i 2016 roku braliśmy udział w programie kierowanym do mieszkańców województwa łódzkiego.  W ramach programu dorośli mieszkańcy przychodzili do naszego uzdrowiska, nasi lekarze ordynowali im zabiegi, które mieli wykonywane przez dwa tygodnie. Mogli wtedy skorzystać z pięciu zabiegów dziennie. Współpraca z urzędem marszałkowskim pozwoliła dotrzeć mieszkańcom do lekarzy specjalistów oraz do rehabilitacji. Od sierpnia 2017 realizujemy kolejną edycję tego programu pn. „Program zwiększenia dostępności świadczeń z zakresu rehabilitacji wśród mieszkańców województwa łódzkiego. Nasze uzdrowisko współpracuje także z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Uniejowie, z którym zrealizowaliśmy już kilka projektów.

Macie Państwo jeszcze inne ośrodki na terenie Polski. Jak wypada na ich tle Uniejów?

Uzdrowisko Uniejów  Park jest jednym z trzech obiektów grupy spółek Instytutu Zdrowia Człowieka. Jesteśmy na południu Polski w województwie małopolskim,  Muszynie i Wysowej Zdroju.  Uniejów  Park jest najmłodszym dzieckiem IZC i na rynku funkcjonujemy od 2011 roku. Od stycznia 2013 roku specjalizujemy się w rehabilitacji schorzeń narządu ruchu.W 2012 roku realizowaliśmy kontrakt z ZUS w dziedzinie psychosomatyki, mieliśmy turnusy organizowane w ramach prewencji rentowej. Pacjenci odbywali 24-dniowe turnusy, podczas których poddani byli specjalistycznej opiece lekarzy psychiatrów i psychologów. Natomiast od stycznia 2013 roku specjalizujemy się już tylko pod kątem rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami narządów ruchu.

Obecnie prowadzimy warsztaty dietetyczne pod nazwą „Promowanie inicjatyw dotyczących prawidłowego żywienia i podejmowania aktywności fizycznej wśród służb mundurowych” w ramach programu finansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. To kolejny duży program, który odbywa się w naszym Uzdrowisku, z wykorzystaniem doświadczenia naszych specjalistów. Muszę tutaj pochwalić cały nasz personel, który świetnie współpracuje.

Dziękuję za rozmowę.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma M Media Michał Kubacki, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez M Media Michał Kubacki i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone