REKLAMA

Przeszła ulewa, zalewało piwnice

19:01, 10.08.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Po dzisiejszej nocnej ulewie otrzymaliśmy dwa maile, w których mieszkańcy skarżą się, że po kolejnym silnym deszczu w ich piwnicach pojawiła się woda. Nasi czytelnicy piszą, że winny jest system kanalizacyjny w mieście.

"Wygląda na to, że każda ulewa w tym miasteczku oznacza liczne zalania prywatnych posesji, ponieważ kanalizacja albo jest zapchana, albo nie ma możliwości odbioru takiej ilości wody. Jak na miasto, które ma takie aspiracje to totalna kompromitacja" -  pisze mieszkaniec ulicy Bł. Bogumiła.

Po ulewie wodę odpompowywano między innymi w jednym ze sklepów na terenie miasta oraz na ulicy Rzecznej w miejscu, w którym prowadzona jest prywatna działalność gospodarcza.

O ten problem, występujący po silnych ulewach, zapytaliśmy w P.G.K. Termy Uniejów sp. z o.o., które jest odpowiedzialne za system instalacji kanalizacyjnej i deszczowej.

"Takie ulewy jak dzisiejsza zdarzają się niestety w tym roku dość często. W sytuacji kiedy w krótkim czasie mamy tak obfite opady deszczu, nasze przekroje rur nie są w stanie odebrać tak dużych ilości wody. Są to wypadki losowe, na które nie mamy wpływu. Trzy tygodnie temu po poprzednich ulewnych deszczach oraz po zgłoszeniach mieszkańców, dokonaliśmy przeglądu i czyszczenia części instalacji sanitarnej oraz instalacji deszczowej. W tym celu została wynajęta specjalistyczna firma z Turku, która wykonała prace. Zalania piwnic dotyczą przede wszystkim użytkowników, którzy posiadają wewnętrzną instalację kanalizacyjną poniżej poziomu ulic. W takiej sytuacji powinni oni we własnym zakresie zapewnić urządzenia przeciwzalewowe, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r.(Dz.U. Nr 75, poz.690) tj. z dnia 17 lipca 2015 r. (Dz.U. z 2015 r.poz.1422) -  dział IV, rozdz. II, § 124. W celu poprawy działania całego systemu są przygotowane również projekty dotyczące rozbudowy infrastruktury burzowej" - powiedział Maciej Winnicki - kierownik oczyszczalni i kanalizacji P.G.K. Termy Uniejów sp. z .o.o.

Miejmy nadzieję,że mimo ostrzeżeń Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, które informuje o możliwych burzach z nasilonymi opadami deszczu w ciągu najbliższej doby, pogoda będzie łaskawa dla Uniejowa.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone | 2017