Zamknij

Termy Uniejów 2:2 Sokół II Aleksandrów. Remis jak porażka

09:50, 13.11.2017 M.K
Skomentuj

Ostatni mecz ligowy w 2017 roku skończył się podziałem punktów. Termalni w piątkowy wieczór zremisowali z zespołem Sokół II Aleksandrów 2:2. Jednak remis ten rozpatrywać musimy w kategoriach porażki naszego zespołu, ponieważ prowadziliśmy już 2:0 i w przeciągu dwóch minut straciliśmy to prowadzenie.

Pierwsza połowa nie obfitowała w dużo sytuacji podbramkowych, zespół Baszty posiadał optyczną przewagę, kontrolował poczynania boiskowe, jednak grając pod wiatr, nie potrafiliśmy poważnie zagrozić bramce przyjezdnych. Oddaliśmy kilka niegroźnych strzałów, a stałe fragmenty w tej części gry, zupełnie nie funkcjonowały. Zespół Sokoła dopiero po 40.  minutach gry zmusił do wysiłku występującego tego dnia w bramce Warcholińskiego. Do szatni schodziliśmy więc z bezbramkowym remisem.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie, nadal dominowaliśmy i kontrolowaliśmy poczynania boiskowe. W 60. minucie dobrym podaniem prostopadłym popisał się Janicki i w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem, piłkę do bramki posłał skuteczny w ostatnich meczach Cieślak. W 68. minucie bardzo dobrze w strefie środkowej spisał się Łuczak, który świetnym podaniem obsłużył na lewym skrzydle Janickiego, a ten zagrywając wzdłuż bramki, zanotował drugą asystę w tym meczu. Za sprawą Sobolewskiego Termalni prowadzili już 2:0. Nic nie zwiastowało sytuacji, że możemy stracić wydawałoby się pewne 3 punkty. Pełna kontrola nad spotkaniem, dwubramkowe prowadzenie wprowadziło jednak pewne rozprężenie w poczynania Termalnych i niestety w odstępie dwóch minut po karygodnych błędach, przy wyprowadzaniu piłki straciliśmy bramki w 74. i 75. minucie. Goście mieli jeszcze okazję zdobyć bramkę numer trzy, jednak w bramce dobrze spisał się Warcholiński. W końcówce spotkania dwie doskonałe sytuacje miał Tomek Janicki, który mógł zostać bohaterem tego spotkania, jednak dwukrotnie uderzył obok bramki.

Spotkanie zakończyło się więc remisem 2:2, na konto Termalnych dopisany zostaje tylko jeden punkt i wpadamy na 13. pozycje w tabeli. 2 punkty dawały nam możliwość awansu o dwie pozycje i spędzenia przerwy zimowej na trochę lepszych nastrojach. Kolejny raz jednak nonszalancja i rozprężenie wkradają się w poczynania naszych zawodników po dobrym fragmencie gry i w banalny sposób oddajemy korzystny rezultat. Na kolejne spotkanie pozostaje nam czekać do marcowej inauguracji rundy wiosennej i zaznaczyć trzeba, że zapowiada się ona niezwykle ciekawie. W pierwszych trzech kolejkach będziemy mierzyć się z przeciwnikami, którzy bezpośrednio walczą z zespołem Termalnych o utrzymanie się w Lidze Okręgowej.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie http://www.mglks.pl/news.php. Tylko tam informacje o zawodnikach Term Uniejów, relacje, terminarz spotkań i wiele innych informacji sportowych.