Zwycięstwo Termalnych w pierwszym meczu rundy wiosennej [VIDEO]

12:10, 25.03.2018 M.K Aktualizacja: 07:48, 27.03.2018
Skomentuj

Mecz Termalnych z GLKS Sarnów/Dalików był jednocześnie miniderbami oraz pierwszym meczem w walce o utrzymanie się w okręgówce w tej rundzie. Od 54 minuty spotkania zawodnicy GLKS grali w osłabieniu, po tym jak jeden z nich zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na naszym zawodniku.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remisowy wynik 2:2. Tym razem grający z przewagą jednego zawodnika Termalni  wygrali 1:0, mimo że w ostatnich minutach spotkania mogli strzelić kolejną bramkę. Niestety nasi zawodnicy nie wykorzystali sytuacji, w której bramkarz rywali pozostawił pustą bramkę, wychodząc na połowę drużyny MGLKS-u.
Zobacz niewykorzystaną akcję:

,,Mecz jak na spotkanie derbowe i w dodatku inauguracyjne rozgrywek po dłuższej przerwie nie obfitował w piękne, widowiskowe akcje, ale na brak intensywnej walki i emocji, nikt z obecnych na stadionie nie mógł narzekać. I najważniejszy jest fakt, ze zwycięsko z tej walki wyszedł nasz zespół! Goście postawili poprzeczkę wysoko, mimo gry w osłabieniu, grali bardzo ambitnie i agresywnie, mieli również swoje sytuacje, m. in. strzał z rzutu wolnego, który obijał dwukrotnie słupek naszej bramki. Ale w najważniejszym momencie akcja trójki naszych nowych zawodników dała bardzo ważne i upragnione 3 punkty. Mimo pewnych mankamentów w grze, cały zespół zasługuje na słowa pochwały, za zaangażowanie, za dobrą współpracę na boisku i za pełne 90 minut walki" - podsumował mecz trener Termalnych Mateusz Zajdel.

Zobacz bramkę Janusza Jonczyka:

Warto dodać, że strzelec jedynej bramki w meczu - Janusz Jonczyk to jeden z trzech nowych zawodników, którzy wzmocnili nasz zespół w okresie zimowym. Kolejnymi nowymi zawodnikami są Mateusz Spychalski i Włodzimierz Nowak. Więcej o zawodnikach przeczytacie na stronie www.mglks.pl. Tam również podsumowanie okresu przygotowawczego, którego autorem jest trener Mateusz Zajdel - czytaj.

Skład MGLKS Termy Uniejów: Michał Warcholiński, Łukasz Patora, Piotr Matusiak, Przemysław Nowak (Tomasz Jancki -80 '), Janusz Jonczyk, Adrian Kasztelan, Włodzimierz Nowak, Maciej Olczyk, Mateusz Majcherowicz (Adrian Kaczmarek), Mateusz Spychalski, Kamil Zych (Przemysław Sobolewski - 60').

Skład GLKS Sarnów/Dalików: Piotrowski - S.Borowski, Szymajda, Jesionowski, Paczowski Ż, Kołakowśki (73' Waszczyk), Stajewski Ż/Cz, Nowacki Ż. (85' Latosek), K. Borowski (65' Makowski), Woźniak (75' Surowiec), Ogiński (46' Czechulski).

Kolejny mecz Termalnych już za tydzień. W sobotę 31 marca o godz. 15. na stadionie w Parzęczewie zagrają z drużyną Orła Parzęczew.