Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie rozegrano Mistrzostwa Polski w Karate NSKF i UWK

06:55, 23.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

21 kwietnia 2018 roku na hali sportowej w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate NSKF i UWK. W zawodach udział wzięło ponad 150 zawodników w wieku od 6 do 50 lat, m.in. z Uniejowa, Łęczycy, Poddębic, Szczecina oraz Torunia.

Mistrzostwa rozegrane zostały w trzech stylach karate: Shotokan, Generalnym i Kontaktowym, w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Na trzech matach równolegle toczyły się pojedynki różniące się sposobem walki, które sędziowano według innych regulaminów, ale pod wspólnym hasłem, że karate jest jedno. Takie zunifikowane Mistrzostwa Polski rozgrywają się już po raz drugi i są przepustką dla najlepszych zawodników na imprezy międzynarodowe. 

 

Najbardziej widowiskowe okazały się jak zwykle walki kontaktowe, przy których zarówno sędziowie jak i lekarz musieli zachować wyjątkową czujność. W uroczystej dekoracji zawodników udział wzięli: prezes Związku Sportowego Karate NSKF Polska Maciej Grubski, prezes Uniejowskiego Klubu Karate BASSAI i główna organizatorka imprezy - Maja Ostrowska-Gralka oraz prezes Polskiego Zjednoczenia Karate Paweł Bombolewski. Impreza zorganizowana została pod patronatem Urzędu Miasta w Uniejowie.

WYNIKI: KATA

KATA INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT:

GRUPA A, 7 LAT I MŁODSI:
I M-CE ALICJA LEBIODA  ŁĘCZYCA, II M-CE NATASZA SOBCZAK ŁĘCZYCA, III M-CE ELIZA WOJTCZAK UNIEJÓW

8-9 LAT DO 6 KYU
I M-CE KINGA JAŁKIEWICZ UNIEJÓW, II M-CE LILIANNA SPŁAWSKA UNIEJÓW

10-11 LAT, DO 6 KYU
I M-CE ZUZANNA LISEWSKA  ŁĘCZYCA, II M-CE WIKTORIA ANTONIAK UNIEJÓW, III M-CE ZUZANNA BERNARDZIAK ŁĘCZYCA

10-11 LAT, OD 5 KYU
I M-CE MARTYNA GOŁKOWSKA BRODNICA, II M-CE ZUZANNA KRZEMIŃSKA PODDĘBICE

12-13 LAT, DO 6 KYU
I M-CE JULIA SZYPKOWSKA BRODNICA, II M-CE MARTYNA RŻEŃSKA BRODNICA, III M-CE ZUZANNA ANTONIAK UNIEJÓW

12-13 LAT, OD 5 KYU
I M-CE ZUZANNA ŚLIWIŃSKA BRODNICA, II M-CE AGATA ROCHOWICZ BRODNICA, III M-CE MARTA DŁUGOSZ UNIEJÓW

KATA DZIEWCZĄT 14-15 LAT
I M-CE WERONIKA KUJAWA UNIEJÓW, II M-CE ALEKSANDRA BIERZYŃSKA UNIEJÓW. III M-CE OLIWIA STANIAK UNIEJÓW

KATA DZIEWCZĄT 16-17 LAT
I M-CE PATRYCJA KOWALCZYK UNIEJÓW, II M-CE JULIA KROKOSZ UNIEJÓW, III M-CE MARTA CZECHOWICZ PODDĘBICE

KATA TEAM DZIEWCZĄT DO 13 LAT
I M-CE DRAGON PODDEBICE (MISIACZYK, KRZEMIŃSKA, KUROPATWA), II M-CE BASSAI 2  (ANTONIAK, ANTOANIAK, JAŁKIEWICZ), III M-CE BASSAI 1 (SPŁAWSKA, GLINKA, WOJTCZAK)

KATA TEAM DZIEWCZĄT OD 14 LAT
I M-CE BASSAI 2 (KROKOSZ, KUJAWA, KOWALCZYK), II M-CE BASSAI 1 (STANIAK, ANTOSIK, BIERZYŃSKA), III M-CE TEAM MIX (GALANT, CZECHOWICZ, WARACHOWSKA)


Na zdj. Maja Ostrowska-Gralka i Maciej Grubski.

KATA INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW:

GRUPA 7 LAT I MŁODSI;
I M-CE MICHAŁ MOTYLEWSKI PODDĘBICE, II M-CE SZYMON JARZĘBOWSKI BRODNICA, III M-CE BARTŁOMIEJ STEFAŃSKI UNIEJÓW

8-9 LAT DO 6KYU
I M-CE MICHAŁ WŁODARCZYK UNIEJÓW, II M-CE MIŁOSZ DUDKA ŁĘCZYCA, III M-CE FILIP PAWLAK UNIEJÓW

8-9 LAT OD 5 KYU/
I M-CE OSKAR SAMEK BRODNICA, II M-CE MACIEJ SZYMAŃSKI PODDĘBICE, III M-CE MIKOŁAJ MOTYLEWSKI PODDĘBICE

10-11 LAT DO 6KYU
I M-CE WIKTOR KUROPATWA PODDEBICE, II M-CE SZYMON MICHAŁOWSKI ŁĘCZYCA, III M-CE BARTOSZ SOŃDA UNIEJÓW

10-11 LAT OD 5 KYU
I M-CE KACPER BANASIAK ŁĘCZYCA, II M-CE ŁUKASZ FRĄGNOWSKI BRODNICA, III M-CE IGOR PIETRZAK BRODNICA

12-13 LAT OD 5KYU
I M-CE RADOMIŁ KACPRZAK PODDEBICE, II M-CE DOMINIK PYCIAK PODDĘBICE, III M-CE FILIP DUDKA ŁĘCZYCA

KATA IND. 18 LAT I STARSI (GRUPY POŁĄCZONE)
I M-CE GRZEGORZ WIECZORKOWSKI ŁĘCZYCA, II M-CE JAKUB DOMAGALSKI BRODNICA, III M-CE SZYMON KAROLCZYK BRODNICA

KATA TEAM DO 1O LAT
I M-CE DRAGON (SZYMAŃSKI, WALCZAK, KUROPATWA), II M-CE BASSAI 2 (WŁODARCZYK, GÓRKA, WARDZIŃSKI), III M-CE BASSAI 1 (PAWLAK, SOŃDA, WARYCH)

KATA TEAM 11 LAT I STARSI
I M-CE IPPON (DUDKA, BANASIAK, GŁODEK), II M-CE DRAGON ( KACPRZAK, MINTUS, PYCIAK), III M-CE BRODNICA 2 (MOSAKOWSKI, FRĄGNOWSKI, PIETRZAK)

KIHON IPPON KUMITE
KIHON IPPON KUMITE DZIEWCZĄT

GRUPA A, 7 LAT I MŁODSI:
I M-CE NATASZA SOBCZAK ŁĘCZYCA, II M-CE ALICJA LEBIODA  ŁĘCZYCA

8-9 LAT DO 6 KYU
I M-CE KINGA JAŁKIEWICZ UNIEJÓW, II M-CE LILIANNA SPŁAWSKA UNIEJÓW

10-11 LAT, DO 6 KYU
I M-CE ZUZANNA GORZKI, II M-CE WIKTORIA ANTONIAK UNIEJÓW, III M-CE MAJA OSTROWSKA BRODNICA

10-11 LAT, OD 5 KYU
I M-CE MARTYNA GOŁKOWSKA BRODNICA, II M-CE ZUZANNA KRZEMIŃSKA PODDĘBICE, III M-CE AGATA BOBIŃSKA ŁĘCZYCA

12-13 LAT, DO 6 KYU
I M-CE JULIA SZYPKOWSKA BRODNICA, II M-CE ZUZANNA ANTONIAK UNIEJÓW, III M-CE MARTYNA RŻEŃSKA BRODNICA

12-13 LAT, OD 5 KYU
I M-CE AGATA ROCHOWICZ BRODNICA, II M-CE MAGDALENA CIOŁEK ŁĘCZYCA, III M-CE ZUZANNA ŚLIWIŃSKA BRODNICA

14-15 LAT
I M-CE WERONIKA KUJAWA UNIEJÓW, II M-CE MARTYNA STEFAŃSKA UNIEJÓW, III M-CE OLIWIA STANIAK UNIEJÓW

16-17 LAT
I M-CE JULIA KROKOSZ UNIEJÓW, II M-CE MARTA CZECHOWICZ PODDĘBICE, III M-CE PATRYCJA KOWALCZYK UNIEJÓW

18 LAT I STARSI
I M-CE MARTYNA ALBANOWSKA KLECZEW, II M-CE JUSTYNA SZMAJDKA, III M-CE NATALIA NOWAK

KUMITE TEAM SENIOREK:
I M-CE KLECZEW, II M-CE UNIEJÓW, III M-CE TEAM MIX (ŁĘCZYCA, BRODNICA, PODDEBICE)

KIHON IPPON KUMITE CHŁOPCY

GRUPA 7 LAT I MŁODSI;
I M-CE MICHAŁ MOTYLEWSKI PODDĘBICE, II M-CE SZYMON MATYSIAK ŁĘCZYCA, III M-CE SZYMON JARZĘBOWSKI BRODNICA

8-9 LAT DO 6KYU
I M-CE MATEUSZ WALCZAK PODDĘBICE, II M-CE SZYMON FRANKIEWICZ ŁĘCZYCA, III M-CE MICHAŁ WŁODARCZYK UNIEJÓW

8-9 LAT OD 5 KYU
I M-CE OSKAR SAMEK BRODNICA, II M-CE MACIEJ SZYMAŃSKI PODDĘBICE, III M-CE MIKOŁAJ MOTYLEWSKI PODDĘBICE

10-11 LAT DO 6KYU?
I M-CE WIKTOR KUROPATWA PODDEBICE, II M-CE BARTOSZ SOŃDA UNIEJÓW, III M-CE SZYMON MICHAŁOWSKI ŁĘCZYCA

10-11 LAT OD 5 KYU
I M-CE IGOR PIETRZAK BRODNICA, II M-CE ŁUKASZ FRĄGNOWSKI BRODNICA, III M-CE WIKTOR GŁODEK ŁECZYCA

12-13 LAT OD 5KYU
I M-CE FILIP DUDKA ŁĘCZYCA, II M-CE RADOMIŁ KACPRZAK PODDEBICE, III M-CE PIOTR FRĄGNOWSKI BRODNICA

KATA IND. 18 LAT I STARSI (GRUPY POŁĄCZONE)
I M-CE JAKUB DOMAGALSKI BRODNICA, II M-CE GRZEGORZ WIECZORKOWSKI ŁĘCZYCA, III M-CE TYMON GAJEWSKI PODDĘBICE

KUMITE SHOBU NIHON

DZIEWCZĘTA

12-13 LAT, OD 6 KYU
I M-CE AGATA ROCHOWICZ BRODNICA, II M-CE ZUZANNA ŚLIWIŃSKA BRODNICA, III M-CE MAGDALENA CIOŁEK ŁĘCZYCA

CHŁOPCY:

8-9 LAT OD 6 KYU
I M-CE OSKAR SAMEK BRODNICA, II M-CE MACIEJ SZYMAŃSKI, III MIKOŁAJ MOTYLEWSKI PODDEBICE

10-11 LAT OD 6 KYU/
I M-CE IGOR PIETRZAK BRODNICA, II M-CE KACPER BANASIAK ŁECZYCA. III M-CE WIKTOR GŁODEK ŁECZYCA

12-13 LAT OD 6 KYU
I M-CE PIOTR FRĄGNOWSKI BRODNICA, II M-CE RADOMIŁ KACPRZAK PODDĘBICE, III M-CE JAKUB MOSAKOWSKI BRODNICA

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA MISTRZOSTW POSLKI KARATE NSKF: WERONIKA KUJAWA UNIEJÓW (3 ZŁOTE MEDALE)

NAJLEPSZY ZAWODNICZK MISTRZOSTW POSLKI KARATE NSKF: WIKTOR KUROPATWA PODDĘBICE (3 ZŁOTE MEDALE)

ZAWODY SĘDZIOWALI: SEDZIA GŁOWNY ZAWODÓW: MACIEJ GRUBSKI 6 DAN, ZBIEGNIEW KOCOŃ, 2 DAN, ŁĘCZYCA, MATEUSZ GRALKA, 3 DAN, UNIEJÓW, KAROL WIŚNIEWSKI, 3 DAN, BRODNICA, SZYMON KAROLCZYK, 1 DAN, RYPIN, KRZYSZTOF GORZKI, 3DAN, BRODNICA, KRZYSZTOF KALACZYŃSKI, 4 DAN, WARSZAWA, JAKUB DOMAGALSKI, 1 DAN, BRODNICA, GRZEGORZ WIECZORKOWSKI, 1 DAN, ŁĘCZYCA, OPIEKA MEDYCZNA:, DR WOJCIECH CZAS, 1 DAN, SIERADZ.

 

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone