Zamknij
REKLAMA

Kolejny raz pobiegną ekstremalnie i pierwszy raz z żonami

10:22, 31.05.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie z zeszłorocznej edycji Extermynatora.

W sobotę 2 czerwca 2018 roku w Uniejowie odbędzie się już po raz czwarty ekstremalny bieg EXTERMYNATOR. Tego dnia swój debiut będą miały także Polskie Eliminacje do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon, które organizowane są w Finlandii.

Tegoroczny Extermynator to około 7-kilometrowy bieg, którego trasa przebiegała będzie przez rzekę, błoto, rowy melioracyjne, trzęsawisko i przeszkody ustawione przez organizatorów. W 2017 roku bieg wygrał ADAM ŁUKASIAK z Chorek, z Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy. Wśród kobiet pierwsza była Anna Włoch.

Tego dnia Gmina Uniejów i Geotermia Uniejów organizują pierwszą edycję eliminacji do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon, które od 1992 r. odbywają się w Sonkajärvi w Finlandii.

Zawody odbędą się po biegu Extermynatora na specjalnie przygotowanym torze, według wytycznych Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w Finlandii. Długość piaszczystego toru będzie wynosiła ponad 250 metrów i znajdą się na nim trzy przeszkody. W biegu mogą startować mężczyźni, którzy muszą pokonać trasę w jak najszybszym czasie, niosąc kobietę na plecach lub na rękach. 


Fot. arch. organizatora.

Kto może wziąć udział w eliminacjach?

Para – mężczyzna, który będzie niósł kobietę podczas biegu. Kobieta musi  mieć: ukończone  min. 17 lat i wagę min. 49 kg (jeśli waży mniej, to będzie obciążona takim ciężkim plecakiem, aby osiągnąć wymagana minimalną wagę. Jak zapowiadają organizatorzy nagrodzona zostanie nie tylko najszybsza, ale również najśmieszniejsza para oraz para, która ubrana będzie w najoryginalniejszy kostium. Warto dodać, że mimo nazwy biegu, nie trzeba biec z żoną.

Nagrodą główną będzie opłacony udział w finałach w Finlandii (start, koszt przejazdu i nocleg) dla zwycięskiej pary.

Zapisy do biegu w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon będą przyjmowane na miejscu przed biegiem. Start Extermynatora o godz. 12.00, biegu z żonami o godz. 15.00.

Zapisy do EXTERMYNATOR 2018

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone