Zamknij

Termalni wracają z Sarnowa z trzema punktami

12:28, 23.09.2018 M.K Aktualizacja: 12:34, 23.09.2018
Skomentuj

Trzy punkty w derbowym spotkaniu z GLKS Sarnów zainkasowali zawodnicy Term Uniejów, którzy na wyjazdowym meczu rozegranym 22 września 2018 roku wygrali 2:1.

Sobotnie zwycięstwo dla naszego zespołu bardzo cieszy, tym bardziej, że odniesione na słabo przygotowanym boisku i w spotkaniu derbowym, co zawsze wywołuje dodatkowe emocje i mobilizuje do walki. Termalni objęli prowadzenie po bramce Spychalskiego w 22. minucie, niestety gospodarze już po kilku minutach doprowadzili do wyrównania. Decydująca o zwycięstwie Uniejowa bramka padła w 72. minucie po pięknej akcji Jonczyka i Przemka Nowaka, który idealnie obsłużył podaniem Sobolewskiego.

Piłkarze z Sarnowa byli groźni przed wszystkim po stałych fragmentach gry i długich podaniach ze środka pola na swoich skrzydłowych. To Termalni jednak byli stroną dominującą i zdecydowanie więcej razy zagrozili bramce gospodarzy strzałami i dośrodkowaniami z bocznych sektorów boiska oraz ze stałych fragmentów gry.

,,Spotkania derbowe są zazwyczaj bardzo ciężkie a zespoły z dołu tabeli potrafią w takich meczach urywać punkty zdecydowanym faworytom. My na szczęście odnieśliśmy zwycięstwo i cały zespół zasługuje na pochwałę, bo w tym meczu pokazaliśmy, że potrafimy walczyć" - podsumowuje mecz trener Mateusz Zajdel, który w sobotnim spotkaniu bronił bramki Termalnych.

Skład MGLKS Termy Uniejów: Mateusz Zajdel, Adrian Stolarek (Kuba Ryplewicz), Adrian Kasztelan, Piotr Matusiak, Rafał Wierucki, Przemysław Nowak (Maciej Olczyk), Mateusz Spychalski, Włodzimierz Nowak, Janusz Jonczyk, Adrian Pęzik (Tomasz Janicki), Przemysław Sobolewski