Termy wciąż niepokonane na swoim boisku

18:04, 14.10.2018 M.K Aktualizacja: 10:15, 15.10.2018
Skomentuj

Kolejnym zwycięstwem zakończył się piątkowy mecz Baszty. Tym razem zawodnicy Term Uniejów pokonali 12 października drużynę Włókniarz Konstantynów 3:1 po bramkach Włodka Nowaka, Ariana Pęzika i Adriana Kasztelana.

Termalni rozpoczęli spotkanie z dużym zaangażowaniem i pod bramką gości kilkukrotnie zrobiło się niebezpiecznie. Po kilkunastu minutach do głosu doszli jednak przyjezdni stwarzając kilka naprawdę groźnych sytuacji pod bramką Zajdla. Na szczęście dla Termalnych, zawodnicy z Konstantynowa byli bardzo nieskuteczni. Prowadzenie Termy Uniejów objęły po uderzeniu młodszego z braci Nowaków, który na dalszym słupku zamknął piękną, zespołową akcję naszego zespołu. W drugiej połowie obserwowaliśmy wymianę ciosów, kilka sytuacji pod każdą z bramek. Termalni grali jednak nerwowo, tracili piłkę w niegroźnych sytuacjach, co wykorzystał w 79 minucie Włókniarz doprowadzając do wyrównania. Na szczęście dośrodkowanie Kasztelana na bramkę zamienił wprowadzony kilka minut wcześniej Pęzik. W ostatnich fragmentach spotkania Włodek Nowak został powalony w polu karnym, a pewnym egzekutorem strzału z 11 metrów był Kasztelan.

Termalni w tym sezonie pozostają z kompletem punktów na własnym stadionie. W Uniejowie kolejne spotkanie dopiero za 3 tygodnie. Dwukrotnie w najbliższe soboty MGLKS wybierze się do Rzgowa, a tydzień później do Głowna, czyli naszych bezpośrednich sąsiadów w tabeli łódzkiej okręgówki.

Bramki dla Term Uniejów: 35' W.Nowak, 79' A.Pęzik, 89' A.Kasztelan.9

Skład Term Uniejów: M.Zajdel, A.Stolarek, A.Kasztelan, P.Matusiak, R.Wierucki, K.Ryplewicz (M.Olczyk), P.Nowak, T.Jatczak (T.Żynda), J.Jonczyk (A.Pęzik), W.Nowak, P.Sobolewski.