Zamknij
REKLAMA

Mietek Szcześniak wystąpi w Uniejowie. Ruszają przygotowania do koncertu

15:05, 19.09.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK to piosenkarz, kompozytor i autor tekstów, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat nagrody „Bursztynowego Słowika” na Festiwalu w Sopocie, trzykrotnie nagradzany prestiżową statuetką FRYDERYKA, reprezentant Polski podczas 44. Konkursu Piosenki Eurowizji, autor wielu znanych piosenek i płyt.

W swoim repertuarze Mietek Szcześniak ma wiele znanych szerszej publiczności kompozycji, takich jak „DUMKA NA DWA SERCA” (duet z Edytą Górniak), „PRZYTUL MNIE MOCNO”, „NO CO TY NA TO?”, „O NIEBO LEPIEJ” czy „PRZED ŚNIADANIEM”. Ostatnim dziełem artysty jest płyta pt. „NIERÓWNI” (wydana w listopadzie 2016 roku). Płyta, która jest spełnieniem marzeń piosenkarza zawiera 11 wierszy Ks. Twardowskiego, a singiel „JEDEN ŚWIAT”, który Mietek nagrał z finalistami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki cieszy się ogromną popularnością.

Występ grupy integracyjnej z Mieczysławem Szcześniakiem oraz jego muzykami to kolejne artystyczne przedsięwzięcie, które będzie miało miejsce w Uniejowie. Wcześniej nasza młodzież mogła wystąpić z zespołem Raz Dwa Trzy (2014 – DAJMY SOBIE SIŁY), Janem Trebunia-Tutką, Mirosławem Kowalikiem i zespołem JAZGOT (2015/2016 – MELODIO RADOŚĆ DAJ), Moniką Kuszyńską, Jakubem Raczyńskim, Rafałem Stępniem i Pawłem Serafińskim (2016 – ŻYCIEM SWYM NAUCZAJ). 

Grudniowy koncert z Mieczysławem Szcześniakiem będzie podsumowaniem projektu pn. NIEBO CHODZI PO ZIEMI. Warsztaty przygotowujące do koncertu realizowane będą w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie, a rozpoczną się jeszcze we wrześniu. Praca nad repertuarem artysty oraz wspólny występ to kolejna, niewątpliwie arcyciekawa muzyczna przygoda dla naszych młodych mieszkańców. Podczas zajęć, tradycyjnie już, akompaniować będą lokalni instrumentaliści. 

Realizatorem projektu jest Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, które wsparcie na to wydarzenie otrzymało z Budżetu Województwa Łódzkiego.

info: Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone