Zamknij
REKLAMA

Koncert dla Niepodległej w Szkole Podstawowej w Uniejowie

09:17, 02.12.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
zdj. z arch. SP w Uniejowie

W związku z obchodami „Roku dla Niepodległej” uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Uniejowie przygotowali uroczystość upamiętniającą dwie ważne daty:  11-ego listopada – 99. rocznicę odzyskania niepodległości i 150. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego przypadającą na 5-ego grudnia. 

Organizacji uroczystości, która odbyła się 1 grudnia podjęli się  uczniowie klasy VII a, przedstawiciele klas: VII b, VIa, IVa,Vb oraz gimnazjaliści. Scenariusz miał wydźwięk patriotyczny -dawny i dzisiejszy-przypominał o powstaniach zbrojnych, klęskach i smutnych kartach naszej historii aż do pojawienia się na arenie politycznej Komendanta Józefa Piłsudskiego. Na koncert przygotowano wiersze , piosenki i utwory „na żołnierską nutę”, które wykonali uczniowie należący do uniejowskiej orkiestry dętej. Wszyscy mieli okazję wysłuchać ukochanej przez Naczelnika Piłsudskiego „Pierwszej Brygady” oraz wiązanki melodii żołnierskich. Utwory te wykonali : Alicja Kotarska, Julia Kotarska, Zofia Winnicka, Ada Domowicz, Weronika Napieraj, Gracjan Madajski, Stanisław Jeżka, Jakub Piaseczny.

Były także piosenki o ojczyźnie, o ukochanym kraju śpiewane solo przez „najlepsze głosy” uniejowskiej szkoły. Wśród wykonawców byli: Antoni Stępień, Lidia Pająk, Julia Kowalska, Amelia Perkowska, Marianna Stefańska, Nadia Ircha, Oliwia Łuczak, Weronika Kujawa, Weronika Napieraj, Natalia Izydorczyk , Oktawia Ircha, Alicja Kotarska, Julia Kotarska.

Uczniowie na początku przedstawienia postawili pytanie: „czy jest sens wracać do wydarzeń, które miały miejsce ponad 100 lat temu i więcej?” Na końcu stwierdzili, że świętowanie rocznic ma sens, że warto i należy pamiętać o tym ,co było, ponieważ „By budować swoja przyszłość, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło...
Opiekunami uroczystości byli Elżbieta Bartnik, Magdalena Derlacz, Joanna Pawlak, Mirosława Wiśniewska,Lidia Zaradzka.

info,zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Uniejowie

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone