Zamknij
REKLAMA

Mieczysław Szcześniak wystąpił w Uniejowie [Zdjęcia]

09:27, 16.12.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Wczorajszy koncert z Mieczysławem Szcześniakiem "Niebo chodzi po ziemi" był podsumowaniem warsztatów, które od września realizowało Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Dwuipółgodzinny koncert w uniejowskiej kolegiacie prowadziła Anna Dymna.

Występ Szcześniaka zgromadził tłumy na widowni, która mogła usłyszeć tego wieczoru m.in. "Dumkę na dwa serca" czy utwór "Jeden świat", który na bis zaśpiewała z wokalistą niemal cała publiczność. Koncert prowadziła Anna Dymna, której fundacja "MIMO WSZYSTKO" była jednym z parterów wydarzenia. Aktorka miała już okazję prowadzić w Uniejowie koncert Uniejowskiej Grupy Integracyjnej z zespołem "Raz Dwa Trzy", który miał miejsce w 2014 roku.

Wśród wykonawców, którzy wystąpili 15 grudnia 2017 roku byli również laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki: Julia Bagińska, Aleksandra Nykiel, Przemysław Cackowski, Michał Ziomek. Festiwal to ogólnopolski konkurs dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych, który od 2005 roku organizuje Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
Mieczysławowi Szcześniakowi oraz Uniejowskiej Grupie Integracyjnej towarzyszyli muzycy zaproszeni przez wokalistę oraz lokalni instrumentaliści, którzy uczestniczyli w warsztatach realizowanych przez 3 miesiące w Uniejowie. Brały w nich udział uzdolnione artystycznie osoby: dzieci ze szkół podstawowych z Uniejowa, Wielenina i Wilamowa, uczestnicy zajęć ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie oraz uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie.
Jak mówi Piotr Woźniak z Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni już wkrótce rozpoczną się prace przy kolejnym muzycznym wydarzeniu, czyli projekcie "SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI", mającym na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z trzech gmin powiatu poddębickiego. Projekt ten otrzymał finansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.
______________________________________________________________________________________________________________________

Patroni Honorowi wydarzenia: Anna Dymna, Mieczysław Szcześniak, Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Józef Kaczmarek – Burmistrz Uniejowa, Ksiądz Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz – proboszcz Parafii Uniejów.
Patronat Merytoryczny: Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi 
Patronat Medialny: Telewizja Polska SA, Dziennik Łódzki, Nad Wartą, Echo Turku, Uniejowskie Strony, W Uniejowie, naszemiasto.pl, uniejow.net.pl 
Partnerzy: Fundacja Anny Dymnej MIMO WSZYSTKO, Fundacja im. Brata Alberta, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łasku, Szkoła Podstawowa w Uniejowie, Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie, Szkoła Muzyczna Pierwszego Stopnia w Uniejowie, Szkoła Podstawowa w Wieleninie, Szkoła Podstawowa w Wilamowie. 
Sponsorzy:  K-FLEX POLSKA , Instytut Zdrowia Człowieka, Uzdrowisko Uniejów Park, Hotel Uniejów, Browar Wiatr, Mar-Tools Marcin Mosiagin, Bank Spółdzielczy w Poddębicach, OLIMPIKO – Lidia i Piotr Kozłowscy, Projektowa KB Krzysztof Broż, Siagan Trans Łukasz Mosiagin, HENTER Teresa i Henryk Pęcherscy, KEEZA i TOMADEX – Adam Czajka i Tomasz Szulc, Studio W – Agencja Reklamowa, Drukarnia - Mateusz Własny, Hurtownia KOMA Marek Komajda.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

arturartur

2 0

Przeżycie niesamowite - artysta przedni głos znakomity - grupa integracyjna ze świetna choreografią - wielkie gratulacje dla p. Mirka - robi wspaniałą pracę - podziwiam i gratuluję !!! 12:00, 23.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wistawista

0 0

Zgadzam się w stu procentach! Wspaniały koncert w uniejowskiej kolegiacie :) ZNAKOMITY głos Mieczysława Szcześniaka w tym miejscu i czasie zabrzmiał niesamowicie. Do tego poezja księdza Twardowskiego z muzyką w rytmie bossa novy - tego się nie da słowami wyrazić... Naprawdę można było poczuć, że dusza odlatuje gdzieś ku niebu!... (Albo że to Niebo chodzi po ziemi ;) A jeszcze "Kiedyś..." i "Dumka na dwa serca"... Uniejowska Gupa Integracyjna też dała radę, zwłaszcza Antek i Paulina oraz wszyscy razem w układach choreograficznych i chórkach. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie :) Więcej takich prosimy! 13:12, 27.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone