Zamknij
REKLAMA

Wystawa obrazów Julity Polipowskiej w Uzdrowisku Uniejów Park

12:03, 22.12.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Julita Polipowska malarstwem zajmuje się od kilkunastu lat. Interesuje się różnymi technikami malarskimi, jednak najczęściej sięga po farby olejne. W Uzdrowisku Uniejów Park otwarto właśnie wystawę obrazów uniejowskiej artystki.

Na trwającej właśnie wystawie można zobaczyć między innymi obrazy inspirowane uniejowską architekturą oraz krajobrazami. Co ciekawe, część z wystawianych prac będzie można nabyć.
Julita Polipowska jest instruktorem plastykiem, prowadzi zajęcia plastyczne w Klubie Wojskowym 1DLOT w Leźnicy Wielkiej, który jest także organizatorem i sponsorem plenerów rzeźbiarsko-malarskich w Wojszycach. Jako komisarz pleneru uniejowianka organizuje co roku w czerwcu spotkania artystów malarzy, którzy przyjeżdżają z całej Polski. W ostatnim plenerze uczestniczyli malarze m.in. z Lublina, Krakowa, Warszawy, Sierpca, Siedlec, Płocka i Leźnicy Wielkiej.


Jeden z obrazów namalowany przez Julitę Polipowską przedstawiający Uniejów.

Artystka swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych, zbiorowych oraz poplenerowych, m.in. w Sejmie RP. Obecnie jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, między innymi w Brazylii, we Włoszech, Szwecji i Ukrainie.

Julita Polipowska tworzy w dwóch pracowniach, jedną posiada w Leźnicy Wielkiej, gdzie pracuje, a drugą w domu. „Pracownia wprowadza pewien porządek, jest moją kryjówką, mogę się tu wyłączyć, odzyskać siły i myśli. Zdarza się że z ,,całym bałaganem" przenoszę się do salonu, czy do ogrodu, jednocześnie spędzając czas z rodziną i malując. Często też wyruszam w teren i tam tworzę” - mówi malarka.

Obecnie obrazy Julity Polipowskiej można oglądać na wystawie, którą otwarto w Uzdrowisku Uniejów Park, ul. Zamkowa 7. Znaleźć tam można prace przedstawiające ulubioną tematykę artystki, czyli krajobraz i architekturę Uniejowa oraz obrazy kobiet.

W najbliższym czasie swoje prace będzie prezentowała w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie – 16.01.2018 r., na wystawie organizowanej przez Fundację ,,Nikt nie zostaje", a kolejną wystawę indywidualną zobaczyć będzie można w Ratuszu w Płocku - pod koniec lutego.


Na zdj. Julita Polipowska prezentująca obrazy w Uzdrowisku Uniejów Park.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MM&RMM&R

1 0

" Jeden obraz potrafi zastąpić tysiąc słów , jedno słowo stworzyć tysiące obrazów ,,
Andrzej N Dobrowolski.

Wszystkiego Najlepszego Julita !. Gratulujemy !!! 11:27, 14.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone