Zamknij
REKLAMA

Wiosenne Pow Wow. Miłośnicy kultury indiańskiej zjechali do Uniejowa

15:10, 08.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu na pierwszym planie Robert Soto podczas Grand Entry.

Po raz szesnasty do Uniejowa zjechali miłośnicy kultury indiańskiej, którzy uczestniczyli w Festiwalu Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej. Przez całe sobotnie popołudnie w hali sportowej szkoły podstawowej można było podziwiać tradycyjne i współczesne tańce oraz pieśni indiańskie.

7 kwietnia 2018 roku do Uniejowa zjechali indianiści nie tylko z całej Polski,ale także m.in. z Czech, Słowacji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Po raz kolejny gościem specjalnym POW WOW był Robert Soto z Texasu - Indianin z plemienia Lipan Apache, który podczas zlotu zaprezentował taniec Hoop Dance.


Na zdj. Robert Soto podczas pokazu Hoop Dance.


Na POW WOW pojawił się również Strażnik Teksasu. W tej roli Jacek Pieniążek(po lewej) - sobowtór Chucka Norrisa. Wkrótce na naszym portalu WIDEO i rozmowa.

Podczas imprezy zorganizowano pokazy i konkursy tańców, kiermasz wyrobów indiańskich oraz liczne niespodzianki i konkursy. Indiańskim prezentacjom towarzyszyły zespoły MAKHA SAPA z Polski i WANBLI OHITIKA SINGERS z Czech. Wielu z uczestników, którzy pojawili się na tegorocznym festiwalu przyjeżdża do Uniejowa co roku. Uczestniczą oni także w indiańskich zlotach, które co kilka lat organizowane są latem, na łące przy uniejowskiej Warcie. Podczas letnich zlotów, które  trwają kilka dni, przy rzece można podziwiać wioskę indiańską z kilkudziesięcioma tipi.

Organizatorami wydarzenia byli: Szina Sarnecka, Masandro Wszołek z Zespołu Ranores i Dariusz Lipecki, a współorganizatorami PGK Termy Uniejów i Urząd Miasta w Uniejowie.

[ZT]1374[/ZT]

Zapraszamy do galerii zdjęć z Pow Wow:

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Joanna Joanna

1 4

Do zobaczenia w przyszłym roku 16:13, 08.04.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MGMG

0 0

szkoda kasy podatnika na to
a ile swiąt i tradycji w tym czasie znikło z kalendarza gminnego 19:06, 08.04.2018


REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone