Zamknij
REKLAMA

Krakowscy aktorzy ze spektaklami profilaktycznymi w Uniejowie

08:11, 12.05.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdj. Paulina Chmura i Jacek Zaborowski z Impresariatu Artystycznego "Inspiracja".

Aktorzy z Impresariatu Artystycznego "Inspiracja" z Krakowa wystąpili 11 maja 2018 roku dla uniejowskich uczniów w dwóch spektaklach profilaktycznych: "Kolczasta przyjaźń" i "Nad przepaścią".

Artyści wykorzystują konwencję inscenizacji teatralnej jako atrakcyjną formę dla programu profilaktycznego. Problematyka, którą podejmują w przedstawieniach kierowanych do dzieci i młodzieży dotyczy zagrożeń typowych dla młodych ludzi: uzależnienia, przemocy rówieśniczej, bezpieczeństwa.

Pierwszy spektakl "Kolczasta przyjaźń" przeznaczony był dla młodszych uczniów i dotyczył problematyki przemocy, tolerancji i otwartości na innych. Drugi "Nad przepaścią" skierowany był już do najstarszych uczniów i poruszał tematykę uzależnień. 

,,Na przykładzie dwóch osób, które mają wspólną pasję - wspinaczkę górską, pokazany jest problem uzależnienia, kwestia motywacji, dążenia do celu oraz pokazane jak uzależnienia mogą zniszczyć nasze nawet najwspanialsze marzenia" - mówi o przedstawieniu aktor Jacek Zaborowski z Impresariatu Artystycznego "Inspiracja".


Na zdj. spektakl dla starszych uczniów szkoły w Uniejowie.

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone