Zamknij

Uczniowie wiedzą jak być bezpiecznym podczas wakacji

10:24, 13.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdj. od lewej Janusz Kosmalski - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie, insp. Krzysztof Kotkowski - komendant KPP w Poddębicach, sierż. Sylwia Kaźmierczak - oficer prasowy i Małgorzata Komajda - dyrektor SP w Uniejowie.

12 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Uniejowie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego pn. ,,Moje bezpieczne wakacje 2018” organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Poddębicach i Urząd Miasta w Uniejowie.

Konkurs został ogłoszony w połowie maja tego roku, jego celem było propagowanie działalności artystycznej wśród dzieci, a także zwrócenie uwagi na podstawowe zasady bezpieczeństwa w okresie letnim, m.in.: podczas wakacji spędzanych nad wodą, w domu czy w czasie wykonywania prac polowych. Wpłynęło ponad 50 prac plastycznych, które zachwycały różnorodnością oraz pomysłowością dzieci – informuje sierż. Sylwia Kaźmierczak z KPP w Poddębicach.

,,Prace konkursowe doskonale oddają to o czym mówimy, czyli o włączeniu myślenia i bezpieczeństwie podczas wakacji, ale także całego roku szkolnego. W tym konkursie dzieciaki pokazały, że doskonale wiedzą jak bezpiecznie przeżyć wakacje. Poprzez takie akcje chcemy propagować bezpieczny styl życia w czasie wakacji, bezpieczeństwo nad wodą  oraz na drodze” - mówił komendant powiatowy policji insp. Krzysztof Kotkowski.

W konkursie brali udział uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych w Uniejowie, Wieleninie i Wilamowie. Pierwsze miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie, drugie - ze Szkoły Podstawowej we Wieleninie a trzecie ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z każdej zgłoszonej do konkursu placówki. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali tematyczne ulotki w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Fundatorem nagród był Urząd Miasta w Uniejowie.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone