Zamknij
REKLAMA

5 lat uniwersytetu. Słuchacze uroczyście zakończyli kolejny rok akademicki

15:25, 28.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Dla słuchaczy wystąpił znany aktor Dariusz Jakubowski.

Pieśń ,,Gaudeamus igitur" tradycyjnie rozpoczęła uroczystości zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniejowie, które odbyły się 27 czerwca 2018 roku na zamku w Uniejowie.

Spotkanie było okazją do świętowania 5-lecia uniejowskiego uniwersytetu. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Józef Józef Kaczmarek – burmistrz miasta, Janusz Kosmalski - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie, Damian Kunert z Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi, Milena Pamfil - dyrektor MGOK w Uniejowie, przy którym działa uniejowski uniwersytet oraz członkowie zarządu uniwersytetu: Teresa Łuczak i Jerzy Król.

,,Uniwersytety trzeciego wieku są jedną z najpopularniejszych form edukacji ludzi starszych. Ich słuchacze swój wolny czas przeznaczają na rozwijanie sprawności intelektualnej, fizycznej, na odkrywanie swoich możliwości, skrywanych często pod bagażem codziennych problemów i kłopotów. Słuchacze uniwersytetu to ludzie aktywni, pełni zaangażowania, z pasją realizujący swoje marzenia i doskonalący swoje uzdolnienia – mówił prowadzący uroczystość Robert Palka.


Na zdj. od lewej Robert Palka i Józef Kaczmarek.

Swój pierwszy rok działalności uniejowski uniwersytet rozpoczynał z 128 słuchaczami. Rok akademicki 2017/2018 zakończyło 206 osób, co pokazuje, że UTW cieszy się coraz większą popularnością.

,,Chciałbym pogratulować ducha młodości, którego państwo wnosicie do gminy” – mówił burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek.


Wszelkie działania podejmowane na uniejowskim uniwersytecie wspierane są przez władze miasta i gminy, a także przez firmy i instytucje. Pokazuje to współpraca m.in. z Uzdrowiskiem Uniejów Park oraz Uniwersytetem Łódzkim.


Na zdj. od lewej Teresa Łuczak, Jerzy Król i Milena Pamfil.


W tym roku certyfikaty ukończenia roku akademickiego odebrało 206 słuchaczy.


W zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku biorą udział nie tylko mieszkańcy gminy i miasta Uniejów, ale także m.in. z Przykony, Turku czy Koła. Wszystkie działania kierowane są do osób powyżej 50 roku życia, które uczestniczą w zajęciach wspierających aktywność ruchową - aerobiku, nordic walkingu, pływaniu, zajęciach tanecznych. Zajęcia na uniwersytecie to także nauka obsługi komputera, języków obcych, uczestnictwo w dyskusyjnym klubie filmowym, wykładach czy wycieczki i spotkania integracyjne.

Wielką nieobecną na uroczystości była prezes uniwersytetu Urszula Urbaniak, w kierunku której wygłoszono wiele słów podziękowań za działalność i zaangażowanie w funkcjonowanie i stworzenie uniwersytetu.

Na zakończenie części oficjalnej, dla słuchaczy oraz zaproszonych gości, z programem „Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi, jak mnie kochasz..” wystąpił aktor Dariusz Jakubowski, któremu towarzyszyli śpiewaczka Katarzyna Thomas i pianista Piotr Szafraniec.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone