REKLAMA

W uniejowskiej bibliotece nie tylko książki

09:30, 01.08.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Biblioteki od dawna przestały być miejscem kojarzonym wyłącznie z molami książkowymi. Oprócz zbiorów książkowych, bogatych w nowości i aktualne czasopisma, biblioteka w Uniejowie oferuje także stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu czy usługi ksero. 

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie jest odwiedzana nie tylko przez mieszkańców Uniejowa, ale również przez turystów i kuracjuszy, którzy przyjeżdżają na kilkutygodniowe turnusy. Aktualnie biblioteka, nie licząc filii, ma ponad pół tysiąca czytelników.  W okresie wakacyjnym uniejowską bibliotekę odwiedzają turyści i kuracjusze, którzy bardzo często sięgają po pozycje związane ze zdrowym życiem i odżywianiem. Korzystają oni również bezpłatnie z czterech stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Taką możliwość ma każdy, kto odwiedzi bibliotekę, która w wakacje jest czynna od godz. 8 do 16.

W czytelni można także skorzystać z bezpłatnej pomocy przy pisaniu prostych pism oraz za opłatą coś wydrukować, zeskanować lub skserować.

W stałej ofercie biblioteki są aktualne czasopisma -  m.in. dzienniki, tygodniki, które można przeczytać na miejscu. Pracownice biblioteki prowadzą "kronikę wycinków prasowych" zawierającą artykuły o Uniejowie. Jak powiedziała nam Beata Szymczak z uniejowskiej biblioteki, z kroniki tej bardzo często korzystają uczniowie oraz studenci piszący prace dyplomowe na temat miasta i gminy.

Drugą prowadzoną kroniką jest "Kronika ważnych wydarzeń z życia Uniejowa", zawierająca liczne zdjęcia oraz wpisy osób, które odwiedziły nasze miasto. Nie brakuje w niej autografów znanych i sławnych osób. Dzięki wizycie w bibliotece można zobaczyć, jakie osobistości gościły w naszym miasteczku.

Biblioteka w Uniejowie ma w swoich zbiorach ponad dziesięć tysięcy pozycji, z czego dużą część stanowi literatura piękna dla dzieci i dorosłych. Wśród coraz częściej wypożyczanych książek są te z dziedzin pedagogiki, psychologii, bezpieczeństwa narodowego, logistyki czy socjologii. Z tych podręczników najczęściej korzystają uczniowie i studenci odwiedzający bibliotekę.

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie regularnie wzbogaca swoje zasoby o nowe woluminy. I mowa tutaj nie tylko o obowiązkowych pozycjach dla szkół podstawowych i średnich, które zmieniają się wraz z kanonem lektur, ale także o nowościach wydawniczych dla dorosłych czytelników.

Na terenie gminy Uniejów biblioteka ma swoje filie w Wilamowie, Spycimierzu i Rożniatowie. 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone | 2018