Zamknij
REKLAMA

Budżet obywatelski - można głosować na zadania, które dotyczą Uniejowa

07:43, 05.10.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego 2018 to nowa propozycja, której celem jest włączenie mieszkańców województwa łódzkiego do decydowania o przeznaczeniu części jego budżetu na wybrane przez nich zadania. W trwającym już głosowaniu można wspomóc inicjatywy, które dotyczą również mieszkańców Uniejowa.

Jednym z projektów na które można zagłosować jest  zadanie "SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI", które ma na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z trzech gmin powiatu poddębickiego (Uniejów, Zadzim, Wartkowice). 

Drugim ze zgłoszonych projektów jest projekt "MUNDIALITO", który zakłada przeprowadzenie turnieju piłkarskiego, złożonego z eliminacji i Finału Subregionalnego. Uczestnicy Mundialito będą mieli zapewniony cykl turniejów eliminacyjnych zorganizowanych w parach: Wieruszów-Pajęczno, Sieradz-Zduńska Wola, Uniejów-Aleksandrów Łódzki, Pabianice-Konstantynów Łódzki.

"Tak, jak w przypadku wszystkich pilotażowych programów pierwszy budżet obywatelski samorządu województwa łódzkiego będzie formą sprawdzenia zaangażowania mieszkańców w sprawy regionu. Chcielibyśmy też uzyskać tzw. synergiczność, w której poprzez kooperację z mieszkańcami zwiększamy ostateczne efekty wspólnych działań. Poprzez te wspólne projekty zbudujemy trwalsze więzy społeczne w ramach naszego województwa. Tej tożsamości regionalnej nadal nam brakuje" - informuje Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Wszyscy, którzy chcą zagłosować mogą to zrobić bez wychodzenia z domu, przez stronę internetową http://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/ lub oddając specjalną kartę do głosowania, którą można otrzymać w sekretariacie Urzędu Miasta w Uniejowie i również tam wrzucić do specjalnej urny.

Głosowanie w wersji papierowej potrwa do 20 października, do końca miesiąca można natomiast głosować za pośrednictwem Internetu.
 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone