Zamknij
REKLAMA

OSP w Czepowie świętowała 100 lat istnienia

07:46, 07.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czepowie, mieszkańcy i goście świętowali 100-lecie powstania jednostki. 

Uroczystości rozpoczęły się na placu przy remizie strażackiej Mszą Świętą, którą sprawował ks. Piotr Kasprzak z parafii w Uniejowie. Podczas wydarzenia przekazano jednostce sztandar, który ufundowany został przez lokalną społeczność oraz przedsiębiorstwa i instytucje działające na terenie gminy. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, parlamentu, instytucji oraz jednostek strażackich OSP i PSP. Wśród gości znalazł się m.in. członek prezydium zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - dh Adam Nowak, poseł RP, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków - dh Tadeusz Woźniak i burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek.

 


Obecnie w szeregach jednostki, którą zawiązano na przełomie 1917 i 1918 roku służy 19 druhów z Czepowa i Stanisławowa, a jej prezesem jest sołtys Czepowa - dh Stanisław Pietrzak.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone