REKLAMA

Przejechali rowerami przez trzy powiaty

15:13, 17.07.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

15 lipca 2017 r. w ramach zadania „Rowerowe łódzkie – rowerem wśród atrakcji turystycznych województwa” odbył się otwarty rajd rowerowy, którego organizatorem była Fundacja „Inicjatywy Powiatu Poddębickiego” wraz z Powiatem Poddębickim. Rajd był dofinansowany ze środków Województwa Łódzkiego.

Rajd skierowany był do wszystkich chętnych zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Rozpoczęcia rajdu dokonali Starosta Poddębicki – Ryszard Rytter oraz Członek Zarządu Województwa Łódzkiego – Jolanta Zięba – Gzik, która wzięła czynny udział w wydarzeniu, przejeżdżając z rowerzystami pierwszy odcinek trasy .

Ponad 170 miłośników spędzania czasu na dwóch kółkach przejechało 65 km., startując w Poddębicach sprzed budynku Starostwa Poddębickiego, finiszując w Ciężkowie. Trasa biegła przez trzy powiaty; poddębicki, łęczycki i zgierski. Podczas trasy rajdu uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat historii miejsc i zabytków m.in. Zespołu Dworsko - Parkowego w Bronowie, miejsca narodzin Św. Faustyny Kowalskiej w Głogowcu. W Bronowie, Świnicach Warckich, Wartkowicach i Domaniewie zorganizowane zostały postoje, na których uczestnicy mogli posilić się oraz zregenerować siły.

Na zakończenie w Ciężkowie rowerzyści zjedli ciepły posiłek oraz otrzymali upominki. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy pomagali w organizacji tegorocznego rajdu oraz uczestnikom za udział w rajdzie. Zapraszamy za rok. 

źródło: Starostwo Powiatowe w Poddębicach

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone | 2018