Zamknij

Zmiana pracy ? 6 oznak, że warto

15:33, 06.12.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Praca - to z jednej strony pieniądze, dzięki którym możemy żyć, a z drugiej - nadanie życiu jakiegoś sensu. Są jednak takie momenty, kiedy trzeba pożegnać się z obecnym pracodawcą i zacząć szukać nowych ofert pracy. Pracuj.pl zwraca uwagę na 6 oznak wskazujących, że taki scenariusz może się zdarzyć.

1. Skutek mobbingu

Jedna z najbardziej skrajnych sytuacji w miejscu pracy i jedna z podstawowych przyczyn dla których należałoby się z dotychczasowym pracodawcą rozstać. Jeśli nasz pracodawca grozi, że w każdej chwili nas zwolni, zachowuje się wobec nas wulgarnie lub w jakikolwiek inny sposób godzi w nasze dobre imię – nie wahajmy się. Czas poszukać sobie nowej pracy.

2. Nieprzyjazna atmosfera

Winowajcą może być nasz pracodawca (chociaż nie w tak skrajnym wariancie, jak była o tym wcześniej mowa), ale także nasi koledzy z pracy. Wyraźnie odczuwamy, że „nadajemy na innych falach”, nie potrafimy pogodzić dzielących nas różnic i coraz trudniej być nam zgranym teamem. Przychodzi taki moment, że żadna ze stron nie odnosi z tego stanu rzeczy żadnych korzyści, wtedy warto powiedzieć „żegnam”.

3. Odmienne przekonania

W jakimś stopniu to także może dotyczyć atmosfery. Łatwym impulsem do zmiany pracy może być sama polityka prowadzona przez pracodawcę. Niekoniecznie możemy zgadzać się np. z obowiązującą hierarchią wartości. Odmienne zdanie odnośnie działań strategicznych podejmowanych przez firmę – może tworzyć poważny dysonans. Nie róbmy za wszelką cenne czegoś, co nie jest zgodne z naszymi przekonaniami.

4. Problemy komunikacyjne

Dostać się do miejsca pracy to rzecz całkiem oczywista, ale niekiedy może być też kłopotliwa. Czasami musimy pokonywać przez 5 dni w tygodniu ogromne dystanse pomiędzy domem a firmą. Są też momenty, kiedy kwestia środka sportu transportu staje się poważnym problemem. Stąd też warto dobrze przemyśleć kwestię, czy nie lepiej poszukać pracy nieco bliżej domu.

5. Dwa życia

Mowa tu oczywiście o życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że więcej czasu spędzamy ze współpracownikami, aniżeli z własną rodziną. Tryb i godziny pracy mogą sprawiać, że nasza sfera prywatna ulega bardzo poważnym ograniczeniom. Jeżeli trudno jest znaleźć zdrowy konsensus, to może należałoby się zastanowić, czy dla dobra chociażby naszych najbliższych, nie warto dokonać istotnej zmiany.

6. Brak satysfakcji

Nie trzeba pracować połowy swego życia w danym miejscu, aby taki stan odczuć. To może się pojawić nawet po kilku latach pracy dla tego samego pracodawcy. Tracimy radość i satysfakcję z tego, co zaczęliśmy robić x czasu temu. Może to wynikać z faktu, że w jakimś sensie stanęliśmy w miejscu, przestaliśmy się rozwijać lub pojawiły się nowe zainteresowania czy cele życiowe. Zmiana pracy jest tu tym bardziej warta rozpatrzenia, bo brak satysfakcji z niej może także źle wpłynąć na naszą dotychczasową efektywność zawodową.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%