Zamknij
REKLAMA

6 powodów dla których warto zmienić pracę

15:39, 06.12.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Podjęcie decyzji o zmianie pracy nigdy nie jest łatwe. Często nawet jeśli czujemy, że coś jest nie tak, kurczowo trzymamy się swojej posady w obawie przed bezrobociem. Przecież mamy na utrzymaniu rodzinę, mieszkanie i potrzebujemy ubezpieczenia. W takich chwilach jednak nie można zapominać o sobie. Jeżeli praca przestała dawać satysfakcję lub w jakiś sposób nas unieszczęśliwia, warto przemyśleć opcję znalezienia nowego stanowiska. Zrobienie ważnego kroku do przodu i podjęcie ryzyka może owocować niespodziewanie pozytywnym wpływem na nasze życie. Przestawiamy 6 sygnałów alarmowych, które powinny skłonić nas do przemyślenia zmiany dotychczasowej pracy.

1. Mobbing. Jeżeli szef lub współpracownik nieustannie nas krytykuje, wyśmiewa się z nas, zastrasza czy poniża – nie zastanawiajmy się dwa razy, po prostu rzućmy tę pracę. Wyższe stanowisko nie daje przełożonemu prawa do szantażowania, czy nawet stosowania wulgarnych lub obraźliwych żartów. Każdy pracownik powinien być doceniany i traktowany z szacunkiem.

2. Brak szans na rozwój. Dopadła nas rutyna, codziennie wykonujemy te same czynności i czujemy się tym wypaleni. Od lat tkwimy na tym samym stanowisku, bez perspektyw na awans. To także jest powód, dla którego warto zastanowić się nad zmianą pracy. Kiedy praca przestaje stanowić jakiekolwiek wyzwanie, człowiek przestaje się rozwijać i traci poczucie sensu w tym, co robi. Jeżeli czujemy, że nie jesteśmy jeszcze gotowi na podjęcie tak zdecydowanych działań, na początku spróbujmy szczerze porozmawiać z szefem. Warto poprosić go o przeniesienie do innego działu czy przydzielenie nowych zadań. Jeśli jednak to nie poskutkuje, najlepszym wyjściem będzie wzięcie pod uwagę zmiany zajęcia.

3. Zarobki. Coraz więcej obowiązków, wszystko drożeje, a wypłata stoi w miejscu. Kiedy czujemy, że nie otrzymujemy płacy adekwatnej do pełnionych obowiązków, spada nasze poczucie wartości oraz chęć do pracy. Nowa firma to możliwość otrzymywania wyższych zarobków, dlatego zmiana zatrudnienia może naprawdę się opłacać.

4. Marnujący się potencjał. Lata poświęceń spędzone na studiach, stażach i kursach nie powinny zostać zaprzepaszczone. Jeśli czujemy, że mamy zbyt wysokie kwalifikacje jak na obecne stanowisko i marnujemy swój potencjał, lepiej będzie poszukać zawodu, który pozwoli nam się spełnić i całkowicie wykorzystać swoje możliwości

5. Dojazdy. Długie dojazdy do pracy mogą skutecznie pogorszyć jakość życia. To nie tylko całe zmarnowane i wyjęte z życia godziny, które każdego dnia można by przeznaczyć na robienie czegoś bardziej kreatywnego lub przyjemniejszego. Długotrwałe dojazdy w zatłoczonych wagonach bądź w korkach to także ogromne źródło stresu i frustracji. Dlatego, zamiast marnować czas w pociągu lub samochodzie, może lepiej poszukać innej oferty pracy, na Pracuj.pl.

6. Zmiana stylu życia. Czasami po prostu coś w naszym życiu ulega przekształceniu, przez co dotychczasowa praca może zacząć kolidować z nowym stanem rzeczy. Może to być np. przeprowadzka, urodzenie się dziecka, czy odnalezienie wielkiej pasji. Takie przemiany często wymagają zmiany czasu pracy, bądź uniemożliwiają zabieranie obowiązków do domu. W takim wypadku również warto zastanowić się nad inną posadą.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone