Zamknij
REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o BCAA

18:41, 14.12.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Jeśli regularne treningi na siłowni nie są ci obce, z pewnością słyszałeś o roli odżywek białkowych w uzyskaniu odpowiednich efektów. Zastanawiasz się, czy to dla ciebie? A jeśli tak, to po jakie odżywki sięgnąć, by zwiększyć wydajność swoich mięśni i zapewnić im dodatkowe źródło energii? Jednym z najważniejszych i najbardziej niezbędnych rodzajów suplementów dla wszystkich, którzy intensywnie trenują, jest BCAA. Co to za odżywka i jak ją przyjmować? Dowiedz się jak działają aminokwasy BCAA.

BCAA – co to jest?

Aminokwasy rozgałęzione, czyli w skrócie BCAA, to zestaw trzech, niezwykle istotnych dla naszego organizmu białek: leucyny, izoleucyny i waliny. Każde z nich wspiera inne procesy w naszym organizmie, jednak największy efekt dają przyjmowane wspólnie. Dowiedz się więcej: http://wspierajzdrowie.pl/bcaa-podstawa-sportowej-suplementacji/.

Walina pomaga rozbudowywać tkankę mięśniową, przyspieszając rozbudowę muskulatury. Jest też istotnym składnikiem potreningowej regeneracji oraz wspiera układ nerwowy i zapobiega zmęczeniu, dostarczając do naszego organizmu witaminę B5.

Izoleucyna jest niezastąpiona w odbudowie tkanek, dlatego powinny przyjmować ją nie tylko osoby trenujące, ale wszyscy, którzy narażeni są na urazy i mikrourazy, jak również osoby po złamaniach, skręceniach czy innych kontuzjach. Izoleucyna wzmacnia naszą skórę, paznokcie i włosy, przyspiesza także gojenie ran.

Z kolei leucyna jest białkiem, które bezpośrednio odpowiada za spalanie tkanki tłuszczowej, co wymiernie wpływa na redukcję masy ciała. Jednocześnie, prawidłowa suplementacja leucyny pozwala regulować cholesterol i poziom cukru w naszym organizmie.

Przyjmowanie BCAA nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób z długoletnim stażem treningowym. Nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią lub inną formą wysiłku fizycznego, suplementacja aminokwasów rozgałęzionych jest bardzo istotna, z uwagi na liczne korzyści, jakie daje przyjmowanie BCAA. Do najważniejszych należą:

  • lepsza i szybsza regeneracja,
  • umożliwienie organizmowi sięgnięcia po rezerwy energetyczne w organizmie,
  • pozytywny wpływ na układ nerwowy,
  • przyspieszenie gojenia się ran, urazów i kontuzji,
  • większa efektywność spalania tłuszczu,
  • wpływ na szczupłą i zgrabną sylwetkę oraz dobre samopoczucie.

Jak przyjmować BCAA?

Znamy już korzyści, jakie daje naszemu organizmowi suplementacja BCAA. Dawkowanie tej odżywki powinno być prowadzone według powszechnie znanych norm, które mówią nam, by przyjmować nie więcej niż 1 gram BCAA na każde 10 kg masy ciała. Suplementacja powinna następować o stałej porze, najlepiej rano, po przebudzeniu. Poleca się także spożywanie roztworu BCAA w trakcie treningu, w celu zwiększenia zapasu energii. Wielu informacji o BCAA dostarczą ci artykuły o suplementach dla sportowców

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone