Kolejny sprawdzian Termalnych na plus

08:56, 29.07.2018 M.K Aktualizacja: 09:16, 30.07.2018
Skomentuj

Hokejowym wynikiem 6:3 zakończyła się piątkowa gra kontrolna MGLKS Termy Uniejów. Tym razem nasz zespół pokonał występujący w sieradzkiej okręgówce Piast Błaszki.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wielokrotnie zagrażali bramce Term. Kiedy kwiestią czasu zdawała się być pierwsza bramka dla Piasta, Termalni przeprowadzili wzorowy kontratak, po którym Jonczyk został powalony w polu karnym, a bramkę z rzutu karnego zdobył Spychalski. Ten sam zawodnik podwyższył po chwili rezultat spotkania, a trzecią bramkę przed przerwą po świetnej akcji zespołowej zdobył Jonczyk. W drugiej połowie świetnie wykonany rzut wolny na bramkę zamienił Kasztelan. Przy prowadzeniu w zawodników z Uniejowa wkradło się rozluźnienie i goście dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. Bramka na 5:2 to składna akcja zespołowa i samobójcze trafienie przeciwnika w kuriozalnych okolicznościach. Kolejny prosty błąd naszych obrońców doprowadził do stanu 5:3. Jednak ostatnie słowo należało do Baszty, a wracający po długiej kontuzji Jatczak ustawił wynik tego spotkania. Po ciekawym i obfitującym w liczne sytuacje podbramkowe i strzały meczu: Termy - Piast Błaszki 6:3.

Skład:
Michał Warcholiński - Maciej Olczyk, Adrian Kasztelan, testowany, Mateusz Majcherowicz - Krystian Świątczak, Przemysław Nowak, Tomasz Żynda, Mateusz Spychalski, Włodzimierz Nowak - Janusz Jonczyk
W drugiej połowie pojawili się ponadto: Przemysław Sobolewski, Jacek Dutka, Bartosz Łuczak, Krzysztof Łuczak, Tomasz Jatczak, Bartosz Czyżo, Dawid Graczyk.

Kolejny sparing Termalnych już 1 sierpnia z zespołem TUR Turek.