XI Bieg do Gorących Źródeł [dużo zdjęć]

11:40, 16.10.2017 M.K
Skomentuj na zdj. Najlepsze zawodniczki z KB Geotermia Uniejów z dyrektorem biegu Włodzimierzem Chajdasem. na zdj. Najlepsze zawodniczki z KB Geotermia Uniejów z dyrektorem biegu Włodzimierzem Chajdasem.

945 zawodników ukończyło XI Ogólnopolski Ekologiczny Bieg Do Gorących Źródeł Sanus Per Aquam – Zdrowie przez wodę, który w niedzielę 15 października 2017 r. odbył się w Uniejowie. Bieg wygrał z czasem 00:30:44 Robert Głowala. Wśród kobiet najlepsza z czasem 00:35:40 była Ewa Jagielska. Najlepszym biegaczem z Uniejowa został Łukasz Kubiak (00:35:50), a wśród kobiet Anna Bugajak (00:52:57). Bieg wchodzi w skład Cyklu 9 Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, który był gościem zawodów.

Na zdjęciu zwycięzca biegu Robert Głowala.

Trasa na dystansie 10 kilometrów przebiegała ulicami miasta, w okolicy Zagrody Młynarskiej, kompleksu basenów termalnych i Geotermii Uniejów. Po biegu zawodnicy mogli zjeść zupę ogórkową na uniejowskich ogórkach termalnych, każdy z nich otrzymał także w pakiecie startowym słoik tego nowego produktu regionalnego z Uniejowa.
Wręczenia nagród i pucharów na hali przy szkole w Uniejowie dokonali Bogdan Krawczyk z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Małgorzata Komajda Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uniejowie, Jacek Kurpik Prezes Geotermii Uniejów sp. z o.o. oraz Włodzimierz Chajdas Dyrektor Biegu.

Na zdjęciu gratulacje od Witolda Stępnia odbiera trzeci Sergii Okseniuk, który wygrał ubiegłoroczny bieg.

Pierwsza dziesiątka zawodników:
1  GŁOWALA Robert (1051) 1992 M20 - 1 00:30:44
2  SLAVENSKI Ilya (14) 1984 M30 - 1 00:30:49
3  OKSENIUK Sergii (10) Mk Luczesk-lkb Rudnik 1980 M30 - 2 00:31:40
4  CELAK Mateusz (1050) Mhl Szczecin 1996 M20 - 2 00:32:31
5  PETRUSIEWICZ Grzegorz (2) Akademia Biegacza Salos.pl Aktywna Łódź 1996 M20 - 3 00:32:35
6  DIERBIENOV Evgeniy (1048) 1984 M30 - 3 00:32:47
7  IVANENKA Dimitry (15) 1994 M20 - 4 00:33:19
8  JASZCZAK Mateusz (561) Akademiabiegacza.pl S.l. Salos-wodna Łódź 1990 M20 - 5 00:33:40
9  OWCZAREK Tomasz (630) - 1985 M30 - 4 00:33:48
10  BARTKIEWICZ Krzysztof (20) Maratonypolskie.pl Team 1975 M40 - 1 00:33:51

Wyniki jakie osiągnęli członkowie Klubu Biegacza Geotermia Uniejów można znaleźć na stronie datasport. Poniżej link do wszystkich wyników XI Biegu do Gorących Źródeł - wyniki.