Malanów i Dąbie w finale 18. Halowego Turnieju Piłki Siatkowej im. Zbigniewa Dominiaka

10:29, 04.03.2018 M.K Aktualizacja: 09:11, 05.03.2018
Skomentuj Na zdj. zwycięzcy 18. turnieju - drużyna "MKS Malanów". Na zdj. zwycięzcy 18. turnieju - drużyna "MKS Malanów".

W sobotę 4 marca 2018 r. w Uniejowie rozegrany został 18. Halowy Turniej Piłki Siatkowej im. Zbigniewa Dominiaka. W meczu finałowym spotkały się drużyny MKS Malanów i Wirtualnych Zryw Dąbie. Po zaciętej rozgrywce 2:1 wygrał zespół z Malanowa.

Dla zawodników z Malanowa to kolejne zwycięstwo w Uniejowie. W ostatnim turnieju, który rozgrywany był w listopadzie ubiegłego roku, zespół MKS-u również okazał się najlepszy i pokonał w finałowym meczu drużynę Certo-Stal Koło 2:1.

W sobotnich zawodach rozgrywanych w hali przy Szkole Podstawowej w Uniejowie wzięło udział 9 drużyn: Drink Team Kalisz, Ksiezyc.pl Zduńska Wola, Nadir Poddębice, Parafialny Klub Sportowy Legion św. Katarzyny Skalmierzyce, Poddębice i okolice, Victoria Zadzim, Wirtualni Zryw Dąbie, Iskra Wieluń i MKS Malanów. Warto dodać, że drużyna Victorii Zadzim to jedyny zespół, który bierze udział w turniejach poświęconych pamięci zmarłego tragicznie Zbyszka Dominiaka od samego początku istnienia rozgrywek.
Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna Wirtualni Zryw Dąbie, trzecie Poddębice i okolice. Zawodnicy z Poddębic w meczu o ostatnie miejsce na podium wygrali z Ksiezyc.pl Zduńska Wola 2:1.

Na turnieju obecny był Jacek Dominiak, brat Zbigniewa, który przyglądał się rozgrywkom oraz wręczył uczestnikom turnieju nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Organizatorami turnieju byli Burmistrz Miasta Uniejów, Radni Rady Miasta w Uniejowie, PGK Termy Uniejów sp. z o.o., MGOK Uniejów i Szkoła Podstawowa w Uniejowie.

Na zdj. Drużyna ISKRY WIELUŃ odbiera dyplom z rąk Jacka Dominiaka. Fot. Michał Kubacki