Zamknij

Wirujące krzesło i półkule magdeburskie, czyli nauka przez zabawę

09:53, 16.03.2018 M.K Aktualizacja: 11:37, 17.03.2018
Skomentuj Uniejowskie przedszkolaki podczas wykładu z edukatorem z Centrum Nauki Kopernik. Uniejowskie przedszkolaki podczas wykładu z edukatorem z Centrum Nauki Kopernik.

Jak działa wirujące krzesło i czym jest kula plazmowa  - m.in. na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas wizyty na mobilnej wystawie przygotowanej przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Wystawa w ramach projektu "Naukobus" odwiedziła Szkołę Podstawową w Uniejowie, gdzie wraz z trzema edukatorami z centrum przyjechało 18 stacji badawczych.

Naukobus to wystawa składająca się z osiemnastu interaktywnych eksponatów, które wymagają, żebyśmy ich dotknęli, spróbowali czegoś na własnej skórze. To forma nauki i zabawy jednocześnie" - mówi Joanna Olejniczak - edukatorka z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Na jednej ze stacji badawczych można np. dowiedzieć się jak ogromną siłą jest siła działania ciśnienia atmosferycznego. To zjawisko obrazuje eksponat "półkule magdeburskie", który również można zobaczyć w Uniejowie - dodaje Pani Joanna.

Poza tym na dwudniowej wystawie można było zobaczyć i dowiedzieć się m.in. czym jest wirujące krzesło i na jakiej zasadzie działa kula plazmowa. Wystawę odwiedzili głównie uczniowie oraz przedszkolaki, jednak w czwartek 15 marca była ona również otwarta dla wszystkich chętnych, którzy mieli ochotę na naukowe zagadki.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%