Zamknij
REKLAMA

Orkiestra ze Spycimierza z nagrodą Sejmiku Województwa

10:26, 09.11.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Występ podczas lipcowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Spycimierzu.

Orkiestra Dęta OSP w Spycimierzu otrzymała 26 października 2017 roku nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Nagrody wręczono na gali zorganizowanej w Łódzkim Domu Kultury.

Spycimierska orkiestra otrzymała z rąk Marszałka Województwa Łódzkiego - Witolda Stępnia i Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego – Marka Mazura, nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. złotych. Podczas gali obecni byli wiceburmistrz Uniejowa - Piotr Majer, oraz reprezentujący orkiestrę kapelmistrz Włodzimierz Smolarek, Stanisław Pełka i Dominik Górka.
Orkiestra Dęta OSP w Spycimierzu istnieje od 1970 roku i powstała z pomysłu strażaków: Henryka Pasternaka i Stanisława Pełki. Orkiestra ma na swoim koncie wiele występów, w tym występ podczas Audiencji Generalnej z Papieżem Janem Pawłem II na Placu Świętego Piotra w Rzymie w roku 1998. 

(fot. www.orkiestraspycimierz.cba.pl)
Kapelmistrzem od 12 lat jest Włodzimierz Smolarek, który co tydzień prowadzi próby orkiestry. W każdy piątek  odbywa się także nauka gry na instrumentach, która prowadzona jest dla dzieci i młodzieży, chcących występować z lokalną orkiestrą dętą. Obecnie trwają przygotowania do Koncertu Bożonarodzeniowego, który cyklicznie organizowany jest w Spycimierzu w okresie świątecznym.
 

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

uniejowiakuniejowiak

0 0

Szacun. A;e kiedyś w Uniejowie to były tradycje, w orskiestrze grało pół Uniejowa. No i były marżonetki. Stare dobre czasy. 20:16, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone