Zamknij
REKLAMA

Teraz za mandat od poddębickich policjantów zapłacisz kartą

09:20, 31.01.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z poddębickiej komendy zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Jest to ułatwienie dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej mogą uiścić kwotę mandatu. Takie ułatwienia wprowadzone zostaną już od lutego 2018 roku, gdzie  będzie można uiścić mandat bezpośrednio podczas kontroli.

30 stycznia 2018 roku policjanci z poddębickiej komendy odbyli szkolenie w zakresie obsługi terminali płatniczych. Urządzenia przystosowane są do akceptowania płatności kartami oraz aplikacją płatniczą BLIK. Funkcjonariusze  będą dysponowali 3 takimi urządzeniami. Przypominamy, że oprócz nowej formy uiszczenia mandatu karnego, ukarani nadal do dyspozycji mają możliwość opłacenia mandatu w tradycyjny sposób: przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie na konto wskazanego Urzędu Skarbowego.


Zdj. policjanci podczas szkolenia z obsługi terminali.

źródło i fot. Komenda Policji w Poddębicach

Czy płatność kartą za mandaty to dobre rozwiązanie?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

LubekLubek

1 0

Teraz czekamy na wprowadzenie programu lojalnościowego - dwa mandaty w cenie jednego - i kart stałego klienta :) 10:59, 31.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone