Zamknij
REKLAMA

Strażacy w tym roku będą mieli co świętować. Jubileusz za jubileuszem

09:02, 01.02.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. W 2017 roku 90-lecie obchodziła OSP w Zaborowie.

Aż pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Uniejów będzie w tym roku świętowało jubileusze powstania. Najstarszą ze świętujących jest OSP Uniejów, która w czerwcu będzie uroczyście obchodziła 140-lecie istnienia.

W ubiegłym roku uroczystości związane z 90-leciem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej obchodzono w Zaborowie. W Wieleninie natomiast, tamtejsza jednostka obchodziła stulecie.
W tym roku do grona stulatków dołączą OSP z Czepowa, Ostrowska i Orzeszkowa. 90 lat istnienia obchodziła będzie OSP Rożniatów, a najstarszą ze świętujących jednostek będzie OSP Uniejów, która obchodzi w czerwcu 140-lecie. Poniżej prezentujemy planowane terminy obchodów rocznic istnienia jednostek (wg kalendarza imprez 2018).
3 czerwca (niedziela) - 100-lecie OSP Czepów
17 czerwca (niedziela) - 140-lecie OSP Uniejów
15 lipca (niedziela) - 100-lecie OSP Ostrowsko
22 lipca (niedziela) - 90-lecie OSP Rożniatów
25 sierpnia (niedziela) - 100-lecie OSP Orzeszków.

OSP współdziałają ściśle z Państwową Strażą Pożarną, biorą udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych, wypadków drogowych oraz innych klęsk i zdarzeń. Często to oni są pierwszymi, którzy docierają na miejsce wypadków, podejmując pierwsze działania ratownicze. Poza akcjami, strażacy ochotnicy sporą część czasu spędzają na ćwiczeniach, biorą również udział w zabezpieczaniu terenów imprez masowych czy wydarzeń z udziałem szerokiej publiczności.

Na zdj. Strażacy PSP i OSP podczas ćwiczeń przeciwpowodziowych zorganizowanych 6 czerwca w parku w Uniejowie.
 

[ZT]758[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone