Zamknij
REKLAMA

Trwa zbiórka dla Julianka. Chłopiec musi wyjechać na leczenie do Stanów w ciągu 40 dni

08:57, 05.03.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
W minionym tygodniu Julek przeszedł serię badań, które przeprowadzono w klinice w Niemczech.

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 3,5- letniego Julka Komajdy z Uniejowa, który od stycznia 2017 roku walczy z chorobą nowotworową. Na nowatorską terapię, która ma być przeprowadzona w Nowym Jorku potrzeba ponad 800 tysięcy złotych. Ważne, że chłopiec musi wyjechać do USA w ciągu 40 dni od zakończenia badań, które kilka dni temu przeszedł w klinice w Niemczech.

O Julianku pisaliśmy kilkanaście dni temu, kiedy wystartowała akcja, która ma pomóc z zbiórce środków niezbędnych do leczenia małego uniejowianina w Stanach Zjednoczonych. Nowatorska terapia szczepionką anty-neuroblastoma w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku to jedyna szansa na dalszą terapię dziecka.
 

[ZT]1299[/ZT]

Kilka dni temu Julian wrócił z serii badań, które przeszedł w niemieckiej klinice. "Wszystkie parametry Julka są stabilne, rezonans i scyntygrafia nie wykazały zmian. Te wyniki są dla Julka bardzo ważne, ponieważ niepowodzenie ich przeprowadzenia wiązałoby się z uniemożliwieniem kontynuowania terapii w USA. Na szczęście możemy dalej myśleć o tej terapii" - mówią rodzice chłopca.

Pozostało 37 dni, żeby Julek znalazł się w Nowym Jorku. Ten termin wiążę się z cyklem badań jakie miał przeprowadzone w minionym tygodniu. Muszą one być aktualne, żeby na tej podstawie lekarze mogli rozpocząć terapię szczepionką anty-neuroblastoma. 40 dni od zakończenia badań to data graniczna. Do tego czasu rodzina musi zebrać środki na leczenie oraz zgrać wszystko logistycznie: transport, noclegi i mnóstwo innych rzeczy, które wiążą się z pobytem w USA. 

Nadal trwa zbiórka na leczenie Julka w Nowym Jorku, która zorganizowana została przez Fundację Siepomaga i prowadzona jest pod adresem www.siepomaga.pl/pomocdlajulka Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób, do dzisiaj udało się zebrać ponad 250 tysięcy złotych. Akcja potrwa jeszcze do 3 kwietnia, do zebrania całej sumy, która pozwoli na sfinansowanie leczenia i kosztów pobytu w USA pozostało ponad pół miliona złotych. 
Powstała również specjalna grupa na facebooku LICYTACJE DLA JULKA, na której można wystawiać rzeczy do zlicytowania. Dochód z licytacji będzie przeznaczony na leczenie chłopca.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone