Zamknij
REKLAMA

Zakończyła się trzyletnia kadencja dziekańska. Dziekanem ponownie uniejowski proboszcz

07:26, 07.03.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. www.diecezja.wloclawek.pl

Zakończyła się trzyletnia kadencja dziekańska w dekanatach Diecezji Włocławskiej. Od 1 marca Biskup Włocławski w każdym z 33 dekanatów diecezji ustanowił dziekanów na kolejną kadencję. Po raz kolejny dziekanem Dekanatu Uniejowskiego został ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz - proboszcz w uniejowskiej parafii.

Od 1 marca Biskup Włocławski w każdym z 33 dekanatów diecezji ustanowił dziekana, wicedziekana i ojca duchownego na kolejną kadencję. W większości dotychczas pełniący te funkcje rozpoczęli kolejną kadencję swojej posługi. Podobnie jest w Dekanacie Uniejowskim, gdzie dziekanem pozostaje proboszcz Ziemieśkiewicz. Wicedziekanem wybrano ks. Aleksandra Rybczyńskiego - proboszcza parafii w Grodzisku, Ojcem Duchownym – ks. Janusza Kowalskiego - proboszcza parafii w Świnicach Warckich.

W skład dekanatu wchodzą następujące parafie: św. Floriana w Uniejowie, św. Marcina Biskupa w Chwalborzycach, Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach, Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grodzisku, św. Michała Archanioła w Niemysłowie, Wszystkich Świętych w Niewieszu, Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu, św. Kazimierza w Świnicach Warckich, św. Jakuba Apostoła i św. Doroty w Wieleninie, św. Wojciecha i św. Stanisława w Wilamowie.

[ZT]819[/ZT]

 

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

UNWUNW

2 0

Gratulacje dla Paderka! 16:11, 07.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbigniewzbigniew

3 1

Gratulujemy i życzymy dużo zdrowia bo obowiązków dużo 20:36, 07.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone