Zamknij
REKLAMA

XI Bieg na Rzecz Ziemi po raz szósty z metą w Uniejowie

07:46, 09.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
W tym roku "Bieg na rzecz Ziemi" odbył się w Uniejowie już po raz szósty.

Sobotni Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej poprzedził XI Bieg Na Rzecz Ziemi, który już po raz szósty miał swoją metę w Uniejowie. Uczestnicy jak co roku wystartowali ze Starego Gostkowa, by zakończyć swój bieg i marsz przy Alei Sat Okha w naszym mieście. 

W tegorocznym biegu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, które brały udział w części biegowej lub marszowej, by  promować  ideę ochrony środowiska, zdrowego stylu życia, integrację ludzi różnych kultur oraz tradycje Indian Ameryki Północnej.


Uczestniczką biegu była również Anna Płoszyńska - II Wicemiss Polski na Wózku 2016 i mieszkanka gminy Wartkowice, która trasę pokonała na wózku.

"Bieg Na Rzecz Ziemi to inicjatywa, która ma dwie edycje w roku, w tym jedną wiosenną przy okazji POW WOW w Uniejowie. Druga edycja jesienna odbywa się w całej Polsce, byliśmy już na pomorzu, na południu, zachodzie, teraz czeka nas edycja na wschodzie Polski. Nasz bieg jest inspirowany Świętym Biegiem, który jest organizowany już od 40 lat na całym świecie. Tym indiańskim bieganiem zainspirował nas nieżyjący już Dennis Banks -  Indianin Chippewa , który był organizatorem Świętych Biegów. Idea biegu jest taka, aby pokazać, że zależy nam na losie Ziemi, staramy się promować kultury indiańskie oraz pokazać szacunek do innych ludzi. Bieg na rzecz Ziemi nie jest biegiem typowo sportowym, w którym liczą się czasy, rekordy, spotykamy się, by być razem, iść razem, pobiec razem. Co ciekawe grupę marszową prowadzi Marek Nowocien, człowiek, który 10 lat temu uczestniczył w najdłuższym marszu w Stanach Zjednoczonych" – mówi o biegu jeden z inicjatorów Krzysztof Mączkowski z Poznania.


Na zdj. Krzysztof Mączkowski - współorganizator "Biegu na rzecz Ziemi".

[ZT]1373[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone