Zamknij
REKLAMA

"Potęga pożywienia" w Uniejowie. Trzy godziny o zdrowiu w ramach ogólnopolskiego cyklu konferencji

10:08, 28.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. M.Kubacki

Trzygodzinny wykład dotyczący żywienia i zdrowego stylu życia odbył się 26 kwietnia 2018 roku w sali Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie. Wykład poprowadziła specjalistka w zakresie nauki o żywieniu - Bożena Schleicher, która przyjechała do Uniejowa dzięki inicjatywie trzech mieszkanek powiatu poddębickiego, które od stycznia starają się propagować prozdrowotne postawy, tworząc w naszym mieście spotkania Klubu Zdrowia.

Pomysł stworzenia Klubu Zdrowia i organizacji jednego z wykładów ogólnopolskiego cyklu konferencji w Uniejowie to inicjatywa Ewy Twardowskiej, Izabeli Augustowskiej i Danuty Stachury. Jak mówiła podczas jednego ze spotkań klubu- uniejowianka Ewa Twardowska "Klub Zdrowia powstał, by można było wymieniać się doświadczeniami i czerpać wiedzę od innych. Mamy nadzieję, że na kolejnych spotkaniach będzie coraz więcej osób, zarówno młodszych, jak i starszych". 


Na zdj. od lewej Anna Golińska, Ewa Twardowska, Izabela Augustowska, Bożena Schleicher, Danuta Stachura.


Konferencja jest odpowiedzią na zainteresowanie osób tematyką prozdrowotną i odbyła się dzięki współpracy z Fundacją na Rzecz Świadomego Życia. Fundacja aktywnie promuje działania na rzecz poprawy zdrowia społeczeństwa, popularyzacji aktywnego stylu życia i zmian żywieniowych.

,,Fundacja na Rzecz Świadomego Życia powołała kampanię Żyję Świadomie. Jesteśmy fundacją, która szerzy edukację na temat zdrowego stylu życia i mówimy o tym, czym jest profilaktyka: jak zadbać o swoje zdrowie, jak zmienić nawyki żywieniowe, jak walczyć ze stresem. Kampania cieszy sie coraz większym zainteresowaniem, kiedy zaczynaliśmy w grudniu 2015 roku organizowaliśmy kilka takich konferencji, w których uczestniczyło 15-30 osób. W tej chwili jesteśmy w ponad trzydziestu lokalizacjach miesięcznie, a fundacja osiągnęła już rozmiar europejski - nazywamy się europejską konferencją na temat zdrowia" - mówi Anna Golińska - organizator konferencji z Fundacji na Rzecz Świadomego Życia.

Podczas spotkania Bożena Schleicher, która jest Absolwentką Międzynarodowego Instytutu Makrobiotycznego w Kiental w Szwajcarii, posiada ponad 25-letnie doświadczenie w edukacji zdrowotnej, prowadzi autorskie kursy gotowania makrobiotycznego, seminaria i wykłady z zakresu zdrowia, jest dyplomowanym zielarzem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej mówiła m.in. o zmianie nawyków żywieniowych, istotnym wpływie emocji na stan zdrowia oraz podstawowych błędach żywieniowych. Po zakończeniu wykładu odbyła się seria pytań, na które odpowiadała prowadząca.


W przerwie konferencji uczestnicy mogli skorzystać ze zdrowego poczęstunku przygotowanego przez organizatorów i sponsorów.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone