Zamknij
REKLAMA

Trwają obchody ku czci św. Bogumiła

08:58, 09.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Od piątku trwają w parafii pw. św. Floriana w Uniejowie obchody ku czci św. Bogumiła. Od tego roku parafia Uniejów obchodzi tradycyjny odpust, nie tak jak dotąd w Zielone Świątki, lecz 10 czerwca.

Od tego roku, na prośbę ks. biskupa ordynariusza Wiesława Meringa, Kapituła Uniejowska przegłosowała, że to 10 czerwca - ze względu na wspomnienie św. Bogumiła - w Uniejowie będzie obchodzony odpust ku jego czci. 10 czerwca 1182 r. to dzień śmierci św. Bogumiła, który jest patronem diecezji włocławskiej. Warto wspomnieć, że uniejowska kolegiata może poszczycić się relikwiami swego patrona.
Obchody ku czci św. Bogumiła rozpoczęto już w piątek, kiedy to po wieczornej Mszy św. wyruszyła nocna pielgrzymka „Ze Św. Bogumiłem do Św. Faustyny” do Świnic Warckich. 

W niedzielę o godzinie 11.30 sprawowana będzie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. biskupa Wiesława Meringa z udziałem świetnej Kapituły Uniejowskiej. O godzinie 15.00 zaproszeni goście uczestniczyć będą na zamku Uniejowskim w sympozjum poświęconym Św. Bogumiłowi 
W Szkole Podstawowej w Uniejowie zorganizowano także konkurs plastyczny oraz test z wiedzy o św. Bogumile.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone