Zamknij
REKLAMA

Absolutorium dla burmistrza. Radni w Uniejowie jednogłośni

09:11, 29.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Sesja absolutoryjna odbyła się 28 czerwca br.

Podczas LXVI Rady Miejskiej w Uniejowie Burmistrz Miasta Uniejów – Józef Kaczmarek otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2017 rok. Radni byli jednogłośni w głosowaniu nad udzieleniem absolutorium.

Podczas sesji, która odbyła się 28 czerwca 2018 roku w sali OSP w Uniejowie, jednym z głównych punktów obrad było głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi za rok 2017. Głosowanie poprzedziło sprawozdanie  burmistrza z wykonania budżetu i sprawozdanie finansowe za ubiegły rok oraz przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi.

,,Wspólnie z radą możemy mieć satysfakcję, że ten budżet ubiegłoroczny nie był duży, ale ilość dokumentacji i projektów, które zostały przygotowane będą w przyszłości świadczyły o naszej pracy" - mówił podczas sesji burmistrz Józef Kaczmarek.

Mimo, że praca burmistrza została oceniona pozytywnie, jednym z punktów sesji było podjęcie uchwały w sprawie wynagrodzenia burmistrza Uniejowa. Radni przegłosowali uchwałę, w wyniku której pensja burmistrza została obniżona. To wynik rozporządzenia wprowadzonego przez rząd, dotyczącego obniżek pensji samorządowców.


 

,,Ustawowo te pensje zostają ograniczone, a konieczność wykonania spada na nas. Jesteśmy związani nie swoją decyzją"- mówił po głosowaniu radny Tomasz Wójcik.

Rozporządzenie zakłada obniżenie minimalnej i maksymalnej pensji podstawowej średnio o 20 proc. Mniejsze wynagrodzenie wśród wójtów, burmistrzów i prezydentów miast będzie obowiązywać od 1 lipca b.r.

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone