Zamknij
REKLAMA

Uniejów już przygotowany na 300+?

10:12, 06.07.2018 | M.K
Skomentuj Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać online wnioski o świadczenie Dobry start 300+.
REKLAMA

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać online wnioski o świadczenie „Dobry start 300+”, a od sierpnia również drogą tradycyjną. Także Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Uniejowie przygotowuje się do rozpoczęcia przyjmowania wniosków.

Świadczenie „Dobry start 300+” przysługuje jednorazowo w wysokości 300 zł w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, do ukończenia przez dziecko 20 roku życia, a w przypadku dziecka legitymującego się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności do 24 roku życia. Od 1 lipca wnioski on-line można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej i serwisu www.empatia.mrpips.gov.pl

"Od 1 sierpnia będzie można składać w M-GOPS wnioski w formie papierowej. Co ważne, świadczenie dobry start przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego bez względu na dochód rodziny - wyjaśnia kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka w Uniejowie" - Jolanta Figurska.

Od 1 sierpnia 2018 roku druki wniosków programu Dobry Start dostępne będą w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Uniejowie, który również od tego dnia rozpocznie ich przyjmowanie w formie papierowej. Trzeba mieć świadomość, że podczas składania dokumentów w tradycyjnej formie mogą tworzyć się kolejki, dlatego warto skorzystać z elektronicznej możliwości złożenia wniosków.


Od 1 lipca 2018 można składać wnioski o rządową wyprawkę dla uczniów. 
 

Szacuje się, że w gminie Uniejów z nowej formy pomocy może skorzystać około 950 uczniów. Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek złożony zostanie w kolejnych miesiącach, jednak najpóżniej do 30 listopada, pomoc trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%