Zamknij
REKLAMA

W sobotę i niedzielę jeszcze więcej atrakcji. Escape roomy i warsztaty

10:21, 03.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Przy okazji XIII Jarmarku Średniowiecznego, który już w sobotę i niedzielę organizowany będzie w Uniejowie, odbywać się będzie także ,,Mixer Regionalny na wakacjach". Podczas wydarzenia organizowanego przez Województwo Łódzkie będzie można wziąć udział m.in. warsztatach malarskich, wikliniarskich czy zajęciach pn. „Stwórz kreatywną przestrzeń wokół siebie”. Organizatorzy przygotowali także  escape roomy. Aby wydostać się z pokoju będzie trzeba rozwiązać kilka zagadek oraz wykazać się zręcznością i umiejętnością logicznego myślenia.

Escape roomy i inne atrakcje
Strefa Województwa Łódzkiego znajdowała się będzie na ulicy Zamkowej wzdłuż term i będzie oznaczona balonami ,,Promuje Łódzkie''. Wśród bezpłatnych atrakcji przygotowanych podczas Mixera będą m.in. kontenery, w których znajdują się pokoje pełne unijnych zagadek. Escape roomy przygotowane zostały przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, a by wydostać się z pokojów będzie trzeba rozwiązać kilka zagadek, wykazać się zręcznością, umiejętnością logicznego myślenia, kreatywnością i współpracą z całą drużyną.


Na zdj. jeden z escpe room - ETNOGRA.

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości organizatorzy przygotowali kolejne atrakcje, w tym teatrzyk kukiełkowy i warsztat przygotowania pamiątki legionowej. Po krótkim przedstawieniu kukiełkowym pokazującym dzieje Polski od upadku do odzyskania niepodległości, najmłodsi widzowie będą mogli wybić pamiątkową odznakę legionową ze swoim imieniem.

Oprócz tego na stoiskach znaleźć będzie można kolejne atrakcje: 

Kasyno oficerskie: Kącik gier planszowych i karcianych o tematyce historyczno-patriotycznej, w którym każdy miłośnik historii może przysiąść i rozegrać partyjkę lub dwie.
Biuro Rekrutacyjne Legionów Polskich: Na rekrutów czekają zadania do wykonania, czyli zagadki i quizy. Po  ich rozwiązaniu przepustka ze stemplem uprawniająca do tytułowania się Żołnierzem Legionów Polskich!
Kwatermistrzostwo:Sprawdźcie czy nie minęliście się z epoką. Jeśli do twarzy wam w strojach wojskowych, cywilnych czy wieczorowych zróbcie sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnej ściance i zadajcie szyku na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Przez cały MIXER trwać będą warsztaty dla dzieci. Pod okiem animatorów najmłodsi będą mogli przygotować akcesoria rodem ze średniowiecza - miecze rycerskie oraz damskie nakrycia głowy i biżuterię. Dzieci, które lubią bardziej kreatywną zabawę będą mogły zbudować i ozdobić makietę uniejowskiego zamku. Na miłośników kolejnictwa czekało będzie stoisko Parowozowni Skierniewice z makietą kolejową i historycznymi mundurami kolejowymi.

W sobotę Łódzki Dom Kultury zaprezentuje swoje propozycje kulturalne i poprowadzi warsztaty malarskie (malowanie na blejtramach), a twórcy ludowi z Regionu Łódzkiego poprowadzą warsztaty wikliniarskie (Teresa Maciejak) i warsztaty z papieroplastyki (Jolanta Kołodziejska).

W niedzielę będzie można wziąć udział w warsztatach „Stwórz kreatywną przestrzeń wokół siebie” prowadzonych  przez dwie przedsiębiorcze kobiety kolektywu No Space Sheep. Podczas warsztatów autorki pokażą triki jak każdy z nas może łatwo i szybko ożywić wnętrze domu czy miejsce pracy. Opowiedzą jak wnętrze i jego odpowiednio dobrane elementy wpływają na naszą kreatywność, relacje międzyludzkie czy zdrowie.


źródło: https://www.facebook.com/nospacesheep/?fref=mentions

Również drugiego dnia Mixera odbędą się Warsztaty plecionkarskie – z pomocą pani Ani Kucharskiej z Siedliska Besiekiery będzie można zobaczyć jak udekorować swój dom czy ogródek przy pomocy sitowia i innych skarbów natury.

Miłośnikom historycznych ciekawostek z regionu polecamy udział w spacerze „Nie tylko zamek – ciekawostki drugiego brzegu Uniejowa”. Spacer poprowadzi autor Łódzkie HiStory – Łukasz Śwituniak. Spacery w sobotę i niedzielę, zbiórka o godz. 13.00 przy bramie zamkowej. Czas trwania - ok. 1 godzina.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, a „Mixer” odbywa się: w sobotę godz. 10.00 – 19.00 i niedzielę godz. 10.00 – 17.00.

[ZT]1563[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone