Zamknij
REKLAMA

Zagłosuj na projekt i zagraj w piłkę z Ebim Smolarkiem

08:51, 09.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Od 1 października 2018 można głosować na pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2019. Wśród zakwalifikowanych do głosowania przedsięwzięć jest Integracyjny Turniej Piłki Nożnej z Ebim Smolarkiem. To pomysł, który narodził się w Uniejowie dzięki współpracy Uniejowskiej Akademii Futbolu i Euzebiusza Smolarka.

W przedsięwzięciu będą mogły wziąć udział kluby piłkarskie, akademie, bądź aktywne sportowo szkoły z całego województwa łódzkiego. Kto wie? Może właśnie z Wami spotka się jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy?

Głosowanie za pomocą kart do głosowania trwać będzie do 22 października, natomiast drogą elektroniczną można głosować do końca października. Wyniki będą znane pod koniec listopada. Link do głosowania:

https://bo.lodzkie.pl/glosowanie/

Mieszkańcy województwa łódzkiego mogli zgłaszać swoje projekty zadań, udzielać poparcia dla pomysłów innych autorów, a  teraz zagłosować na najciekawsze inicjatywy. Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł, z czego środki na zadania subregionalne wyniosą 6 mln zł.


Fot. Michał Kubacki.

W ubiegłym roku mieszkańcy łódzkiego mieli do rozdysponowania 5 milionów złotych -po milion w każdym z 5 subregionów. Mogli wybierać spośród 209 zadań, w tym dwóch związanych z Uniejowem. Jednym z projektów, który wygrał jest "SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI", mający na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z trzech gmin powiatu poddębickiego (Uniejów, Zadzim, Wartkowice). Uzyskał on 7088 głosów, a jego realizacja będzie kosztowała ponad 240 tysięcy złotych.

W ramach projektu odbył się już koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy, a przed nami jeszcze dwa koncerty gwiazd, które jeszcze w tym roku w Zadzimiu i Wartkowicach.

[ZT]1514[/ZT]

Jednym z projektów, który wybrał w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego było MUNDIALITO. Jeden z turniejów organizowany był w Uniejowie. Więcej

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone