Zamknij
REKLAMA

Przejdź 1918 metrów i odbierz bilet w następne stulecie

07:32, 05.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa i Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy ze Stowarzyszeniem Forum 4 Czerwca przygotował ciekawą formę uczczenia setnej rocznicy niepodległości. Wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać czas, mogą już 10 listopada 2018 roku wziąć udział w Pierwszym Marszu Nordic Walking na dystansie 1918 m.

Wszyscy miłośnicy Nordic Walking, ale również osoby, które dotąd nie maszerowały z kijkami mogą w szczególny sposób świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę 10 listopada o godzinie 11 w Uniejowie rozpocznie się I Marsz Nordic Walking na dystansie 1918 metrów pod patronatem Burmistrza Uniejowa. To oryginalny sposób na aktywne spędzenie dnia, ale także okazja do otrzymania pamiątkowego biletu w następne stulecie, który przygotowali organizatorzy akcji. 

Wydarzenie odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej w Uniejowie, a do pokonania będzie około 7 okrążeń o łącznej długości 1918 metrów. Na tych, którzy nie posiadają własnych kijów do Nordic Walking będzie czekało około 20 par kijków, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć na czas startu. Jak zapewniają organizatorzy, ci, którzy spóźnią się na przewidywany na godzinę 11 start, będą mogli dołączyć również w trakcie marszu. 

Każde pokonane okrążenie będzie potwierdzone na ,,Bilecie w następne 100-lecie", który otrzyma każdy uczestnik marszu. Po zakończeniu imprezy wszyscy, którzy pokonają dystans otrzymają także pamiątkowe znaczki oraz porcję zupy ogórkowej na ogórkach termalnych. Jak informuje Urszula Urbaniak z Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa, marsz odbędzie się bez względu na pogodę. W przypadku złych warunków atmosferycznych, impreza zostanie przeniesiona do hali sportowej przy uniejowskiej szkole.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu zapraszamy już od godziny 10.00 w sobotę 10 listopada br. Przed startem przewidziane są zapisy do marszu oraz wspólna rozgrzewka. 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone