Zamknij
REKLAMA

Kiedy zacznie działać sygnalizacja w Uniejowie? Znamy przewidywany termin

09:29, 08.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Nowo wybudowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Dąbskiej, Wschodniej oraz Polnej być może zacznie działać  już w najbliższą sobotę 10 listopada. Jak informuje wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A., jeżeli nie uda się jej uruchomienie w weekend - światła powinny zostać włączone najpóźniej we wtorek 13 listopada br.

Kierowcy muszą uważać, bo zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu przy drodze wojewódzkiej nr 473, gdzie wybudowano pierwszą w Uniejowie sygnalizację świetlną. Sygnalizacja, która tam powstała ma znacząco poprawić bezpieczeństwo oraz ułatwić kierowcom wyjazd z ulicy Wschodniej. Nowe skrzyżowanie w tym miejscu to także bezpieczne przejścia dla pieszych oraz chodniki.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało poddębickie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A., a prace przy przebudowie skrzyżowania ruszyły w marcu tego roku. Mimo, że pierwotny termin, w którym prace miały zostać zakończone wyznaczony był na 31 lipca 2018 roku nie udało się zrealizować budowy.  Powodem przesunięcia terminu była równoczesna realizacja inwestycji gminnej związanej z budową kanalizacji sanitarnej przy przebudowywanej drodze. Dzięki porozumieniu gminy z firmą udało się wykonać dodatkowe prace bez późniejszego rozkopywania nowej drogi i skrzyżowania.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone