Zamknij
REKLAMA

Kto posadził ostatnie drzewa w alei dębów, która powstała w Uniejowie?[FOTO]

10:22, 14.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni sadziło swoje drzewko wspólnie z Joanna Kołaczkowską z kabaretu ,,Hrabi".

W niedzielę 11 listopada 2018 roku w Uniejowie po raz kolejny sadzono dęby. To ostatnia część akcji, w ramach której z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w uzdrowisku Uniejów postanowiono zasadzić 100 dębów. 

Mimo, że akcję nazwano ,,100 dębów na 100 lat odzyskania niepodległości" wiadomo już, że w alei dębowej, która powstała wzdłuż ul. abp. Jakuba Świnki, znalazły się 123 drzewa. Liczba nie jest przypadkowa, bo upamiętnia odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
Pierwsze drzewa pojawiły się wzdłuż drogi prowadzącej do Zagrody Młynarskiej podczas Earth Festivalu w lipcu tego roku. Swoje dęby wkopali wtedy symbolicznie m.in. burmistrz Józef Kaczmarek, ale także  gwiazdy polskiej piosenki, które występowały na koncercie "Gwiazdy dla Ziemi", m.in. zespół LemON, Artur Gadowski z IRY i prowadząca koncert - aktorka Anita Sokołowska. Na tabliczkach, które widnieją przy każdym drzewie znajdziemy także nazwiska marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, wiceburmistrza Piotra Majera, wicemarszałek województwa łódzkiego Jolanty Zięba-Gzik, radnych miejskich i powiatowych oraz byłych burmistrzów i przewodniczących rady miejskiej w Uniejowie. Swoje dęby mają także przedstawiciele rodzin pomordowanych w 1939 roku w Czekaju i okolicach Uniejowa, parlamentarzyści i kadra Polski U-20 w piłce nożnej.

Podczas niedzielnych uroczystości związanych z gminnymi obchodami święta niepodległości ostatnie drzewka wkopywali m.in. przedstawiciele szkół i przedszkoli z terenu gminy Uniejów, sołtysi, przedstawiciele klubu sportowego MGLKS Termy Uniejów, prezes Geotermii Uniejów oraz właściciele uniejowskich hoteli. Swoje drzewko ma również Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, któremu towarzyszyła Joanna Kołaczkowska, znana z kabaretu ,,Hrabi". Artystka kabaretowa dzień wcześniej uczestniczyła w warsztatach, które organizuje stowarzyszenie przed kolejnymi koncertami w ramach projektu ,, Splątani miłością do muzyki".
 

GALERIA ZDJĘĆ - Zobacz kto sadził drzewa na 100-lecie odzyskania niepodległości.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone