Zamknij
REKLAMA

Kolejna rozbudowa Term. Będą nowe atrakcje dla dzieci na uniejowskich basenach

08:18, 19.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na rys. wizualizacja nowych atrakcji dla dzieci, które mają powstać w Uniejowie - arch. PGK Termy Uniejow sp. z o.o.

Ponad pół miliona osób rocznie odwiedza uniejowskie baseny termalne. Obecnie trwa rozbudowa kompleksu, która obejmuje powstanie nowej niecki o powierzchni 800 metrów kwadratowych, jednak to nie koniec inwestycji w kompleksie. Do przyszłorocznych wakacji na starej części Term Uniejów powstaną atrakcje dla najmłodszych, w tym wodny zamek.

Obecna inwestycja budowy nowej niecki pływackiej to trzeci etap rozbudowy uniejowskich basenów, który realizuje Gmina Uniejów za 15 mln zł netto. Jednak już w ciągu najbliższych dni rozpocznie się kolejny etap za ponad 3 miliony złotych, który finansować będzie spółka Termy Uniejów. Na starej części basenów powstanie nowa niecka z atrakcjami dla dzieci, która będzie miała 400 metrów kwadratowych.

Zamek wodny i zjeżdżalnie. Kiedy nowe atrakcje?

W miejscu dotychczasowego brodzika z małą zjeżdżalnią powstanie zamek wodny z kilkoma mniejszymi zjeżdżalniami i innymi atrakcjami dla najmłodszych.


W tym miejscu powstanie nowa niecka z atrakcjami wodnymi dla dzieci.

Budowa nowych atrakcji dla dzieci to wyjście naprzeciw potrzebom gości kompleksu, którzy oczekiwali tego typu inwestycji. Realizacją tego etapu zajmie się spółka Polimex, która obecnie prowadzi budowę niecki o powierzchni 800 metrów kwadratowych, obok już funkcjonujących basenów.

Bilety rodzinne. Rodziny z dziećmi będą wchodzić taniej.

Obie inwestycje, które realizuje Polimex mają zostać ukończone do czerwca przyszłego roku, by wraz z sezonem wakacyjnym ze wszystkich atrakcji mogli korzystać odwiedzający uniejowskie Termy. W tym roku planowana jest rozbiórka istniejącego brodziku oraz prace fundamentowe, które - jak zapewnia prezes Termy Uniejów sp. z o.o. Marcin Pamfil - nie będą miały wpływu na funkcjonowanie pozostałej części kompleksu. Dodaje również, że oprócz samej rozbudowy basenów i polepszenia infrastruktury całego obiektu spółka zamierza także wprowadzić atrakcyjne bilety rodzinne.

,,Jesteśmy praktycznie jedynym obiektem w kraju, który ma ulgę tego typu, że dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Natomiast słyszymy głosy, że dla rodzin, które mają starsze dzieci koszt wejścia całej rodziny na kompleks, zwłaszcza w okresie wakacyjnym jest znaczny i stąd pomysł wprowadzenia biletów rodzinnych. Kierowane one będą do rodzin, które odwiedzą Termy Uniejów z dziećmi starszymi niż te, które obejmuje darmowe wejście” - mówi prezes spółki.


Budynek, który powstanie w kolejnym etapie to następna z planowanych inwestycji rozbudowy kompleksu termalno-basenowego. Jego realizacja planowana była równolegle z budową nowej niecki, jednak wzrost realnych kosztów inwestycji względem tych, które zakładano w kosztorysie przesunął tę cześć budowy na przyszłość. Budynek, który miał zostać wybudowany za około 10 milionów złotych netto, w wyniku drastycznych wzrostów cen na rynku budowlanym wyceniony został w przetargu na kwotę 24 milionów zł netto. Taki poziom wzrostu kosztów inwestycji spowodował wstrzymanie rozpoczęcia realizacji tej części rozbudowy na termin późniejszy.

,,Wystąpiliśmy o zmiany zakresu rzeczowego projektu, chcemy ten budynek trochę ,,odchudzić” i zoptymalizować jego funkcje, by zmniejszyć koszty realizacji. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to osiągnąć taki poziom kosztów, który uda się zrealizować” - dodaje Marcin Pamfil.

Takie działania będą związane z przeprojektowaniem budynku, który ma powstać oraz rozpisaniem kolejnego przetargu na wykonawcę inwestycji. Ze względu na uwarunkowania finansowe i obecną sytuację na rynku budowlanym gminna spółka nie była w stanie równolegle wybudować niecki i budynku.


Na zdj. makieta rozbudowy kompleksu termalno-basenowego. Fot.www.uniejow.net.pl

Obecnie uniejowskie baseny są w stanie przyjąć jednorazowo około 900 osób. Po rozbudowie Termy Uniejów będą mogły podwoić liczbę gości, którzy chcą skorzystać z kompleksu basenowego. Warto dodać, że obecnie rocznie Termy odwiedza ponad pół miliona gości.

Zakłada się, że w zależności od tego jakie będzie obłożenie, nowa część obejmująca nieckę o powierzchni 800 metrów kwadratowych będzie funkcjonowała głównie w okresie letnim, który wiązał się z największymi kolejkami na baseny. Jak mówi prezes Pamfil, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by nowe niecki pracowały również poza sezonem wakacyjnym.

,,Wszystko zależy od liczby osób korzystających z kompleksu. Eksploatacja tej części będzie dostosowana do realiów i rzeczywistości. Jest taka możliwość, że ta część może funkcjonować, ale też może być wyłączana” mówi prezes.

Rozbudowa basenów to także kwestia znalezienia i zatrudnienia nowych osób, wśród których największy problem może stanowić pozyskanie ratowników. Łącznie rozbudowa basenów ma przynieść minimum 10 nowych miejsc pracy.

Program unijny, w ramach którego realizowane są inwestycje na uniejowskich basenach, jest przewidziany do 2023 roku, dlatego powstanie ostatniej zaplanowanej części,  a więc budynku przy nowej niecce, zakłada się również do tego czasu.

Tymi inwestycjami rozbudowa basenów zakończy się, przynajmniej jeśli chodzi o tereny przy obecnym kompleksie. Kolejne inwestycje, jak mówił podczas wmurowania kamienia węgielnego  pod rozbudowę basenów, burmistrz Józef Kaczmarek, w przyszłości mogą być realizowane już po drugiej stronie mostu. Brak możliwości dalszej rozbudowy kompleksu w tym miejscu uwarunkowany jest brakiem miejsca oraz planem zagospodarowania przestrzennego.


Rys. wizualizacja - arch. PGK Termy Uniejow sp. z o.o.

[ZT]1695[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

ZainteresowanyZainteresowany

2 0

To teraz pytanie jak zostanie rozwiązany problem z miejscami parkingowymi :D. Przy poprzednich sezonach już był z tym poważny problem, a w tym czasie zabrali kolejne dość duże pole przy basenie, aby móc powiększyć basen.
Proszę nie postrzegać tej wypowiedzi jako negatywne słowo. Na miejsce do pojazdów jest sporo dobrych rozwiązań, tylko ciekawe czy Termy coś w tym temacie zrobią. 09:56, 19.11.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

aAaaAa

2 1

Bardzo duże parkingi są z drugiej strony mostu, może z 200 m. od wejścia do Term 17:18, 19.11.2018


bBb bBb

2 0

Śmiem powątpiewać co do realizmu Twojej odpowiedzi. Parkingi za mostem są dość małe i z pewnością nie wypełnią luki po zabraniu tych obecnych pod basenem. Poza tym chciałbym podkreślić sens wypowiedzi autora. Basen zostanie rozbudowany, a co bez zbędnego tłumaczenia oznacza, że ilość pojazdów osobowych ulegnie zwiększeniu.
Po przeczytaniu mojej odpowiedzi nadal uważasz za prawidłowe pisanie o już istniejących parkingach za mostem? Ja jestem zdania, że będzie problem jeśli temat nie zostanie poważnie potraktowany. 18:25, 19.11.2018


OdpOdp

1 0

Miejsca parkingowe pojawia się m.in. w miejscu obecnego boiska 21:21, 19.11.2018


Odp 2 Odp 2

0 0

Czyli kończymy zabawę z koncertami :) 09:39, 20.11.2018


Bez pośpiechu Bez pośpiechu

4 0

cyt. "Takie działania będą związane z przeprojektowaniem budynku, który ma powstać oraz rozpisaniem kolejnego przetargu na wykonawcę inwestycji."
Tylko dlaczego taki pośpiech? Lepiej poczekać, dołożyć coś od siebie i zrobić na poziomie. Dlaczego później żałować, że można było coś zrobić lepiej? 10:44, 19.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

aAaaAa

2 0

Później nie będzie taniej, a i pieniądze nie będą czekać w nieskończoność. 17:16, 19.11.2018


Do ..Do ..

1 0

To proponuję dolozyc. Ceny materiałów budowlanych i ceny wykonawców idą ciągle w górę. 21:24, 19.11.2018


Turysta Turysta

1 0

Czy będą robione jakieś roboty remontowe na starych basenach? 10:47, 19.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

beniabenia

1 0

Fajnie się zapowiada. Brakowało atrakcji dla dzieci kiedy ktos przyjeżdża na dłuzej do Uniejowa 08:46, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone