Zamknij
REKLAMA

Dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Rozdano nagrody w konkursie powiatowym

07:09, 28.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu laureaci konkursu powiatowego.

26 listopada 2018 roku w Miejskim Przedszkolu w Uniejowie obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pt. "Każdy przedszkolak i jego miś symbole Polski zna nie od dziś".

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, czyli w 2002 roku. Od tego czasu, na całym  świecie to 25-ty listopada jest dniem, kiedy swoje święto obchodzi ulubiona zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci. 

Podczas Dnia Pluszowego Misia rozstrzygnięto wyniki powiatowego konkursu plastycznego pt. "Każdy przedszkolak i jego miś symbole Polski zna nie od dziś", w którym jurorami byli były przewodniczący Rady Miasta - Janusz Kosmalski, Aleksandra Kałużna-Płaczek z MGOK w Uniejowie oraz Joanna Troczyńska - przewodnicząca Rady Rodziców. Do konkursu zgłoszono 91 prac, których autorami były dzieci z kilku placówek szkolno-przedszkolnych z Uniejowa, Drwalewa, Pełczysk, Pęczniewa, Poddębic, Spycimierza, Wartkowic i Wilamowa.

Skąd się wziął PLUSZOWY MIŚ?
25 listopada 1902 roku ówczesny prezydent USA Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zastrzeleniu małego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był grafik Clifford Berryman, który uwiecznił je na rysunku i opublikował w gazecie "The Washington Post".

Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami, zobaczył rysunek i postanowił wyprodukować kilka pluszowych misiów, by sprawdzić, jak się będą sprzedawały. Popularność maskotek przerosła jego oczekiwania. Producent poprosił prezydenta o zgodę na nazwanie zabawki jego zdrobniałym imieniem – Teddy. "Teddy bear" to do dziś angielskie imię wszystkich pluszowych misiów. (źródło: www.fio.org.pl)

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone