Zamknij
REKLAMA

Myślisz o zakupie psa lub kota? Przygarnij czworonoga ze schroniska

11:39, 04.12.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
fot. https://uniejow.pl/wp-content/uploads/2018/10/zwierzeta-do-adopcji.pdf

Od kilku już miesięcy na stronie www.uniejow.pl można zapoznać się z listą zwierząt, które zostały zabrane z terenu gminy Uniejów i przebywają obecnie w Schronisku "Hotel Dla Zwierząt i Ptactwa Domowego" w Wojtyszkach. Jeśli planujesz mieć psa lub kota, może wizyta w schronisku to najlepszy pomysł na przygarnięcie czworonożnego przyjaciela?

Schroniska dla zwierząt pełne są najróżniejszych psiaków. I to zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i temperament, wielkość czy wiek psa. Nowych domów szukają nawet psy rasowe! 

Zwierzęta ze schroniska często mają za sobą traumatyczne przeżycia. Utraciły swój dom lub nigdy go nie miały, wiele z nich było okrutnie traktowane. Jednak wiele osób, które zabrały psa ze schroniska twierdzi, że takie zwierzę to najlepszy i najwierniejszy przyjaciel jakiego można sobie wyobrazić.


Jeden z psów, które można adoptować. Źródło: https://uniejow.pl/wp-content/uploads/2018/10/zwierzeta-do-adopcji.pdf

Wybór psa do adopcji
Ważną kwestią, którą musimy rozważyć zabierając psa ze schroniska, jest to, jakiego psa chcemy mieć. Czy ma być młody czy stary. Szczeniaki cieszą się ogromną popularnością, ponieważ młodego psa możemy wychować sami od podstaw i nie musimy martwić się o jego przeszłość.  Adopcja dorosłego psa wymaga odwagi i musimy sobie zdawać sprawę, że możemy trafić na psa spokojnego lub agresywnego, dlatego warto go poznać przed adopcją.

Szukając psa powinniśmy pamiętać, aby wybrać psa, który będzie pasował do naszego stylu życia i warunków mieszkalnych. Jeśli mieszkasz w bloku zastanów się nad psem, który jest mały i nie potrzebuje zbyt dużo ruchu. Oczywiście o pomoc w wyborze psa możemy prosić pracowników schroniska. 

Psy i koty przygotowane do adopcji w schronisku w Wojtyszkach są odrobaczone, zaszczepione i wysterylizowane lub wykastrowane. Mają też wszczepiony chip, którego numer wraz z danymi nowego właściciela rejestrowany jest w międzynarodowej bazie Safe-Animal.

Warto również dodać, że adopcja psa lub kota jest całkowicie bezpłatna.


Jeden z psów, które można adoptować. Źródło: https://uniejow.pl/wp-content/uploads/2018/10/zwierzeta-do-adopcji.pdf

Jeden z kotów, które można adoptować. Źródło: https://uniejow.pl/wp-content/uploads/2018/10/zwierzeta-do-adopcji.pdf


Więcej zwierząt do adopcji, które trafiły do schroniska z ulic gminy Uniejów można znaleźć w poniższym linku:.
Pobierz plik ze zwierzakami do adopcji : https://uniejow.pl/wp-content/uploads/2018/10/zwierzeta-do-adopcji.pdf

Dodatkowe informacje dotyczące adopcji czworonogów można uzyskać na stronie internetowej www.hotelzwierzat.com, w zakładce „Psy do adopcji” oraz pod numerem tel. 512-324-940 lub kontaktując się z pracownikiem Urzędu Miasta w Uniejowie pod numerem tel. 63 288 97 49.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone