Zamknij
REKLAMA

Oczyszczacze powietrza trafiły do przedszkoli w gminie Uniejów

06:57, 25.01.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu oczyszczacz powietrza, który działa w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Wielenienie.

Zarząd Województwa Łódzkiego kupił specjalistyczne oczyszczacze powietrza dla przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych. Urządzenia oczyszczające powietrze trafią bezpłatnie do ponad sześciuset przedszkoli w województwie łódzkim. Sprzęt trafił także do placówek w gminie Uniejów.

Wartość urządzeń to prawie milion złotych. Adresatami projektu są przedszkolaki, bo jak twierdzi Urząd  Marszałkowski Województwa Łódzkiego, ważne, aby w miejscach, w których uczą się i bawią dzieci, powietrze było wolne od zanieczyszczeń, smogu czy bakterii.

,,Mając na uwadze problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaplanował zakup oczyszczaczy powietrza dla poprawy jakości powietrza w otoczeniu dzieci oraz popularyzację wiedzy na temat jego zanieczyszczenia i ochrony. Działanie wpisuje się w realizację zadań związanych z wdrożeniem społecznej odpowiedzialności Urzędu jako instytucji publicznej. Zwrócono się do gmin i placówek niepublicznych z terenu województwa łódzkiego o przekazanie informacji ile placówek jest zainteresowanych otrzymaniem oczyszczaczy. Ostatecznie 626 placówek wraziło chęć otrzymania oczyszczaczy'' - poinformował naszą redakcję Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.


        fot. www.lodzkie.pl

Z informacji urzędu marszałkowskiego wynika, że z terenu gminy Uniejów oczyszczacze powietrza dostały już wszystkie zgłoszone przez gminę placówki, tj.: Miejskie Przedszkole w Uniejowie oraz oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie oraz w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wilamowie. Docelowo oczyszczacze powietrza mają dostać jeszcze 2 zainteresowane placówki: Niepubliczne Tęczowe Przedszkole w Uniejowie oraz oddział przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Spycimierza i Okolicy, dla których organem prowadzącym jest podmiot inny niż gmina.

[ZT]1848[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone