Zamknij
REKLAMA

Seniorzy z Uniejowa uczestniczą w projekcie "Łódzkie dla aktywnych seniorów"

06:47, 04.02.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na basenie seniorzy z Uniejowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku również ćwiczą z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu.

Drugi rok z rzędu Uniejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku uczestniczy w projekcie "Łódzkie dla aktywnych seniorów", realizowanym przez Łódzką Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

W Uniejowie z bezpłatnych zajęć sportowych korzysta 75 słuchaczy. Są to zajęcia aerobicu wodnego, aerobicu na sali i nordic walking. Odbywają się one z wykorzystaniem sprzętu sportowego i przyborów, zakupionych dla grup przez Łódzką Federację Sportu.
Projekt wystartował jako pilotażowy w 2018 roku i stwarza on możliwość aktywizacji ruchowej dla osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. W pierwszej edycji projektu oprócz Uniejowa uczestniczyło w nim jeszcze 21 grup z: Dłutowa, Domaniewic, Drzewicy, Konopnicy, Krośniewic, Kutna, Lgoty Wielkiej, Łodzi, Osjakowa, Rawy Mazowieckiej oraz gmin: Rokiciny, Sulejów, Szczerców, Zelów i Zgierz. 

W ramach pierwszej edycji na terenie województwa organizowano nie tylko bezpłatne zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz dydaktyczne, ale również spotkania tematyczne, konferencje oraz wykłady dotyczące zdrowia i aktywności fizycznej osób starszych. 

Według informacji, jakie można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, obecna edycja projektu potrwa do 30 czerwca 2019 r. Kwota przeznaczona na jego realizację to w sumie 220 tys. zł.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone